Як виростити тую на дачі.

Туя не росте в нашій природі в природних умовах, прийшла вона до нас зі Східної Азії та Америки. Але всупереч широко поширеній думці, туя не надто вибаглива, виростити її в наших широтах цілком реально.
Інструкція
1
Будь-яке дерево починається з насінини. Тую можна розмножувати як насінням, так і саджанцями. Якщо ви вибрали перший варіант, то майте на увазі, що саджанець туї ростуть близько 5 років, зате вирощене на місцевому грунті дерево більш стійко до несприятливих факторів середовища. Висівайте стратифіковані насіння туї навесні, заглубляя на 5 см не більш. Зверху накрийте посадки шаром хвойних тирси, встановіть загородження від сонця. Постійно розпушуйте і зволожуйте їх. Підгодовувати можна гноївкою, розведеною водою в співвідношенні 1:20.
2
Якщо ви вирішили висадити тую відростком, то підійде держак 2-3 річного втечі або напівздеревілих відросток цього року, який відривають від дерева разом з пяточкой - шматочком старого дерева. Живці обробіть гетероауксином. Грунтовий склад для вкорінення живця туї складається з піску (річкового), торфу і дернової землі в рівних пропорціях. Заглибити живці на 1,5-2,5 см. Вирощувати саджанці краще в теплиці, де постійно висока вологість. Поливати живці при цьому не потрібно, тільки обприскувати.
3
Укорінені відростки періодично гартують.
4
Вирощуєте ви саджанці туї з насіння або і живців, на зиму їх треба утеплювати. Тую обкладають листям, хвойними тирсою, гілками ялиновими. При морозах понад 5 градусів нижче нуля, тую вкривають плівкою.
5
Тепер, коли саджанець у вас є, важливо вибрати вдале місце для посадки туї. Вибирайте півтінь (тільки не садіть їх в тінь крони дерева) і місце, добре захищене від вітру. Про склад грунту вже вище сказано - це дерен, торф і пісок.
6
Відстані між деревами не менше півметра. При посадці коренева шийка деревця повинна бути вище землі. У перший місяць поливайте його 1 раз на тиждень із розрахунку 10 літрів на 1 дерево і обприскуйте. Грунт навколо дерева регулярно рихлите, але не глибоко. Бажано і замульчувати її 7-сантиметровим шаром трісок або торфу.
7
Щовесни видаляйте зайві, сухі гілки, так ви сформуєте крону і додасте їй привабливий вигляд. З часом туя не потребуватиме укритті і утепленні, так як вона досить зимостійка.