Як загнути оргскло.

Органічне скло стає пластичним при нагріванні. Щоб зігнути деталь з оргскла на задуманий кут і в необхідному місці, потрібно дотримуватися певних правил.
Інструкція
1
Температура, при якій можна змінити форму деталі з оргскла, залежить технології виробництва самого оргскла. Якщо воно було отримано литним способом, то необхідна температура відповідає 170-190 градусам. Якщо оргскло створювалося екструзійним шляхом, тобто шляхом видавлювання розплавленого матеріалу через спеціальну головку, температура зміни його форми повинна бути близько 150 градусів.
2
Оргскло, яке деякий час перебувало в середовищі з підвищеною вологістю, необхідно перед обробкою просушити. Підходяща температура для сушки оргскла - 80 градусів. Час сушіння залежить від його товщини. Для позбавлення від вологи кожного додаткового міліметра оргскла, до часу сушки потрібно додавати 1-2 години.
3
Трохи зігнути маленькі шматки оргскла можна в гарячій воді. Закип'ятіть воду в підходящої ємності. Акуратно опустіть оргскло в воду і дістаньте його через хвилину. Проводите процедуру в захисних рукавицях. Гаряче оргскло відразу ж починайте гнути.
4
Великий шматок можна зігнути наступним способом. Накрийте оргскло негорючим матеріалом так, щоб залишилася тільки тонка смужка, яка буде нагріватися. Матеріал, яким ви накриє деталь, не повинен проводити тепло. Такий спосіб виділення оброблюваної області зручний тим, що можна в будь-який момент змінити ширину смуги вигину. Візьміть будівельний фен і нагрійте відкриту ділянку оргскла. Якщо вам не потрібен занадто округлий кут вигину, ви можете перед нагріванням зробити напилком борозенку по всій довжині оброблюваної лінії.
5
Размягченное оргскло покладіть на поверхню столу так, щоб лінія згину припадала на край столу. Якщо шматок оргскла великий, то він сам почне поступово загинатися в потрібну сторону під тяжкістю власної ваги. Невеликий шматочок можна зігнути руками.
6
Після того як ви зігнули оргскло , охолодіть його. Охолоджувати потрібно повільно і поступово.