Як виміряти електромагнітне поле. інструкція Як зібрати ЕМП.

Вимірювання електромагнітного поля здійснюйте в двох напрямках. Перше - знайдіть його частоту, використовуючи вібратор Герца або коливальний контур. Для цього налаштуйте їх в резонанс із зовнішнім електромагнітним полем і розрахуйте їх власну частоту. Друге - це його інтенсивність. Для грубого виміру інтенсивності використовуйте котушку індуктивності (соленоїд). Для більш точного - спеціальні прилади.
Вам знадобиться
  • - вібратор Герца,
  • - коливальний контур з можливістю зміни налаштувань,
  • - мідний провід,
  • - залізний сердечник,
  • - комплект приладів для вимірювання магнітного й електричного полів.
Інструкція
1
Визначення частоти електромагнітного поля Візьміть вібратор Герца. Це мідний стрижень, з кульками на кінцях, в розрив якого вставлена котушка Румкорфа (дві обмотки на одному сердечнику). При внесенні його в електромагнітне поле регулюйте зазор стержня, поки в ньому не почнуть проскакувати іскри. За допомогою довідника за даними параметрами знайдіть частоту роботи даного вібратора, це і буде частота зовнішнього електромагнітного поля.
2
У другому випадку візьміть коливальний контур з котушкою малої індуктивності і конденсатором великої ємності. Включіть в цей коливальний контур амперметр і (змінюючи його параметри, наприклад, збільшуючи або зменшуючи ємність) виміряйте, при яких значеннях по ньому йде найбільший струм. Це буде спостерігатися при збігу власної частоти контуру з частотою коливань електромагнітного поля. Даний прийом використовується в радіоприймачах, а тому можна брати контур з них. Приладами заміряйте індуктивність котушки і ємність конденсатора, при яких спостерігається резонанс, потім з твору індуктивності і ємності витягніть квадратний корінь і помножте результат на число 6,28. Число 1 поділіть на результат розрахунків. Результатом буде частота зовнішнього електромагнітного поля в Герцах.
3
Визначення інтенсивності електромагнітного поля Якщо відомо, що в даній точці простору є електромагнітне поле, візьміть мідний провід більшого перерізу довжиною близько 1 м, намотайте його у вигляді соленоїда (кількох ізольованих витків) і до висновків (кінців провідника), приєднаєте вольтметр. Змінне магнітне поле, яке є складовою електромагнітного поля, порушить в провіднику ЕРС, заміряйте його за допомогою вольтметра. Чим більше показання вольтметра, тим інтенсивніше поле. Спеціальні вимірювачі магнітного поля можуть визначати його інтенсивність в різних діапазонах частот. Внесіть датчик приладу в поле і на його екрані з'являться його параметри.