Як обробити цоколь. поради з оздоблення цоколя.

Фасад заміського будинку можна вважати остаточно завершеним лише в тому випадку, коли враховані всі дрібниці. Один з важливих елементів оздоблення, від якого залежить зовнішній вигляд будівлі - це цоколь . Як правило, він доходить до рівня першого поверху і призначений для захисту фасаду від механічних пошкоджень.
Інструкція
1
Найнадійнішим способом облицювання цоколя є оштукатурювання з подальшої забарвленням. Штукатуркою легко приховати невеликі вади в нижній частині стіни, вона добре пропускає повітря і в теж час захищає кладку від перепадів температури. Щоб штукатурка не деформувалася і не розтріскувалася, прикріпіть за допомогою дюбелів на стіну сталеву сітку. Вона необхідна для вирівнювання стіни і армування покриття. Зверху штукатурку покрийте стійкою фасадною фарбою.
2
Більш надійний захист цоколя виходить з використанням бетонування нижньої частини стіни. Щоб забезпечити монолітність даного покриття, проводите цю процедуру по всьому периметру будівлі. Як і при оштукатурюванні, закріпіть на цоколі сталеву сітку, а потім встановіть опалубку. Після висихання зніміть опалубку, а вийшла поверхню пофарбуйте або обробіть будь-яким фасадним матеріалом.
3
Для вирівнювання поверхні цоколя можна використовувати різні плиткові матеріали. Виготовляються вони з композитних, пінополістирольних і цементно-кам'яних сумішей і кріпляться за допомогою дюбелів і будівельного клею. Обліцовивая цоколь плиткою, ретельно затирайте шви. Якщо в щілину потрапить волога, взимку це може привести до руйнування цоколя.
4
Красиво і естетично виглядає оздоблення цоколя каменем. Його можна придбати спеціально або знайти підходящий матеріал на березі озера або річки. По периметру будівлі зробіть в землі подушку під укоси. Для цього лопатою викопайте грунт на відстані 55-75 см і зробіть траншею глибиною близько 10-12 см. Траншею засипте щебенем, залийте водою і утрамбуйте. Починайте кладку знизу, а в якості скріпляє розчину використовуйте суміш з цементу і піску. Облицювання цоколя каменем - досить тривалий процес, т.к. доведеться чекати, коли висохне розчин після кожного покладеного ряду каменів. Коли укладіть останній ряд, приступайте до будівництва укосів на подушці з щебеню. Покладіть на подушку розчин, а зверху, як і на цоколі, помістіть ряд каменів. В результаті має вийти укіс для стоку води.
Цоколь будинку краще всього обробляти довговічними облицювальними матеріалами. Це дозволить уникнути необхідності його ремонту щороку, а також захистить будинок від небажаних протікань. Оздоблення цоколя каменем найбільш красива і довговічна.
Вам знадобиться
  • - опалубка;
  • - бетонний розчин;
  • - облицювальний камінь;
  • - шпатель;
  • - будівельна розшивання;
  • - щітка;
  • - ганчір'я.
Інструкція
1
Виставте камені, приготовлені заздалегідь, їх плоскою стороною до опалубки якомога ближче один до одного, якщо хочете мінімальну величину швів, і подалі один від одного, якщо хочете, щоб шви були широкі. Для кращого прилягання каменів до опалубки зафіксуйте їх невеликою кількістю цементного розчину.
2
На висоту виставлених каменів акуратно залийте в підготовлену і закріплену опалубку з камінням цементний розчин, який не повинен бути надто рідким. Рідкий розчин буде набагато довше застигати, і є ймовірність, що камені ляжуть нерівно, провалившись в нього.
3
Через 2-3 години, коли бетонний розчин схопиться, можна приступати до установки наступного ряду з каменів і бетонного розчину, де процедура повторюється. Таким чином, за день можна підняти цоколь, одночасно облицювавши його каменем, приблизно на 50-60 см.
4
Через 2-3 дні після заливки цоколя опалубку можна зняти.
5
Акуратно знявши опалубку, очистіть камінь від зайвого затерплу бетону. Після цього приготуйте цементний розчин і закладіть за допомогою шпателя шви між камінням.
6
Зачекавши 3-4 години, розшийте ці шви щіткою і очистіть лицьову поверхню облицювального каменю від потрапив на неї розчину.
Зверніть увагу
Якщо ви вирішили обробити цоколь будинку натуральним каменем, то опалубку краще перетримати, ніж зняти занадто рано. Справа в тому, що натуральний камінь досить важкий, значно важче штучного, і в разі передчасного зняття опалубки під власною вагою він може відвалитися.
Корисна порада
Для обробки цоколя підійдуть як декоративні, дорогі камені, так і звичайнісінькі, які можна зібрати вздовж річок і озер самостійно. Завдяки їх неправильним округлим формам оздоблення виходить вельми приваблива. Також добре для обробки цоколя використовувати доломітовий камінь.