Як встановити двері-купе.

Останнім часом двері-купе прийнято встановлювати не тільки в приміщеннях громадського призначення та офісах. Вони прекрасно прижилися в звичайних будинках і квартирах, тому що зручні, функціональні і допомагають економити простір. На ринку запропоновано безліч найрізноманітніших моделей розсувних дверей. Потрібно тільки вибрати вподобану. Встановити розсувні двері можна самостійно. Треба лише все робити акуратно.
Вам знадобиться
  • Верхня напрямна (трек), нижня напрямна (трек), профіль-ручка, верхнє обрамлення дверей-купе, нижнє обрамлення дверей-купе, дверне полотно, нижні ролики, оснащені кульковим підшипником і гвинтом для регулювання, верхні ролики, ущільнювач ( Шлегель), саморізи, анкери, фінішні цвяхи.
Інструкція
1
Якщо ви вирішили змонтувати двері-купе і вже придбали все необхідне, потрібно насамперед перевірити, чи немає в підлозі ухилу. Якщо є, двері може перекосити. Обов'язково вирівняйте підлогу. Потім слід провести інші точні виміри. Виміряйте висоту дверного отвору (Н прорізу), куди збираєтеся встановлювати розсувні двері. Виміру треба робити не в одному місці, а в декількох, з кроком приблизно в 700 мм. Перепад вимірювань може скласти до 15 мм. Заввишки прорізу вважатиметься мімальная з отриманих велічін.Потом заміряйте ширину прорізу (L отвору). Це теж краще зробити в декількох місцях. Шириною прорізу вважатиметься максимальна величина з вимірів. тепер можна приступати до вимірювання глибини дверного отвору, тобто місця під розсувну частину дверей-купе. Мінімальна глибина буде приблизно дорівнює 80 мм, бо двухполозная напрямна для дверей-купе зазвичай шириною 80 мм. Але краще залишити маленький запас - до 100 мм, а після завершення установки вже відрегулювати двері як треба.
2
Дуже важливо правильно розрахувати всі розміри. Робиться це так: Висота двері-купе (Н двері) = Н отвору - 40 мм.Шіріна двері-купе (L двері): - Для 2х дверей: (L отвору + 20 мм)/2, - Для 3х дверей: L двері = (L отвору + 40 мм)/3, - Для 4х дверей: L двері = (L отвору + 40 мм)/4, Де 20мм - розмір 1- го перехлеста дверей, 40мм - це розмір 2 -х перехлестов дверейДліна напрямних ( L напр) = L отвору - 2 мм.
3
Тепер можна починати сам монтаж. Спочатку зміцните верхню напрямну, потім строго під нею покладіть на підлогу нижню. Заведіть верхні ролики у внутрішній струмок верхньої направляючої. Підніміть нижні ролики, заведіть їх у внутрішній струмок нижньої напрямної. Двері встановлена. Тепер треба зробити так, щоб обидві половинки розсувних дверей були розташовані вертикально. Для цього слід нижню направляючу зрушити в глибину (або назовні) і зафіксувати її на підлозі за допомогою саморізів. Тепер можна відрегулювати нижні ролики двері, щоб вони щільно прилягали до площини стіни.
Зверніть увагу
При середній ширині дверного отвору 90 см розсувні двері економить майже квадратний метр корисної площі.
З придбанням вподобаної вхідних дверей найбільш гостро виникає питання, пов'язане з її монтажем в отворі. Адже саме від якості його виконання залежить те, наскільки вона відповідатиме своїм основним функціональності і чи зможе забезпечити житло гідної захистом від зловмисників. Беручи до уваги вищесказане, до монтування дверей необхідно поставитися з усією відповідальністю.
Вам знадобиться
  • - перфоратор;
  • - набір бурів;
  • - анкерні болти - 8 шт;
  • - шуруповерт.
Інструкція
1
Будь-яка дверна коробка кріпиться в отворі за допомогою анкерів, які зобов'язані бути надійно забиті в матеріалі стіни. В бетоні або цегляній кладці вони закладаються на глибину до десяти сантиметрів, в газосилікатних блоках або в інший пористій структурі з порожнечами - на 150-200 мм.
2
Конструкція анкерів розрахована таким чином, що після закручування болта він настільки надійно закріплюється в стіні, що вирвати його неможливо без фрагмента кладки. Найдорожчі з них виготовляються з металу, який неможливо перерізати диском кутовий шліфувальної машини, а тільки лише газовим пальником.
3
Розташовуються анкерні болти в стіні дверного отвору за наступною схемою: - по два навпроти петель на кожній стороні стіни, - по одному в центрі; з боків, зверху і знизу.
4
Закріплення дверної коробки здійснюється двома способами (уточнити при покупці).
5
Перший передбачає пророблення перфоратором необхідного числа отворів в отворі стіни, в які пізніше вставляються анкери. Потім їх болти просмикуються в кронштейни, і вся конструкція закріплюється затягуванням гвинта за допомогою шуруповерта. Коробка з дверима кріпиться до встановленим монтажним елементам.
6
Другий спосіб здійснюється дещо інакше. Спочатку двері виставляється за будівельним рівнем в отворі. Якщо буде потрібно під низ коробки подливается необхідний обсяг бетону або цементного розчину. Потім проробляється по одному верхньому і нижньому отвору через дверну коробку в кладці стіни. В них вставляються і затягуються анкерні болти. Після закріплення двері аналогічним чином вставляються і ті шість монтажних одиниць, по три на кожній стороні коробки.
7
Після того як двері встановлена в отворі стіни, вона по периметру обдувається будівельною піною, і потім закладаються укоси.