Як збільшити потужність авто.

Всі методи збільшення потужності автомобільного двигуна мають як позитивні, так і негативні сторони. Всі ці способи так чи інакше використовуються для додання автомобілю поліпшених динамічних і швидкісних властивостей.
Інструкція
1
Збільшення робочого об'єму двигуна проводиться шляхом заміни коленвала або за допомогою розточування (збільшення діаметра) циліндрів. Разом з потужністю збільшується і тяга. Метод застосуємо практично для будь-якої машини, але призводить до падіння ККД двигуна і підвищення витрати палива.
2
Збільшення ступеня стиснення досягається фрезеруванням нижньої площини головки блоку циліндрів, установкою поршнів з більш опуклою верхньою частиною або модифікованого распредвала. Дозволяє підняти ККД двигуна, збільшити потужність і знизити витрату палива. З іншого боку, після цієї модернізації необхідно використовувати більш якісний бензин з вищим октановим числом.
3
Чип-тюнінг змінює програму роботи електронного блоку управління, збільшуючи потужність двигуна. При застосуванні чип-тюнінгу знімаються всі обмежувачі (потужності, швидкості, оборотів). Програми чип-тюнінгу, націлені на збільшення потужності й крутного моменту, нехтують екологічністю, економічністю і ресурсом двигуна. Програми «легкого» чип-тюнінгу майже не мають недоліків, але дають невеликий приріст потужності за рахунок усунення помилок у серійних версіях програмного забезпечення.
4
Зменшити опір потоку повітря, що поступає можна установкою повітряного фільтра нульового опору, переробкою корпусу дросельної заслінки, розточкою і шліфуванням впускного колектора, заміною клапанів на клапани зі збільшеним діаметром і розточкою повітряних каналів. Крім відносну дорожнечу процесу і слабкого ефекту підвищення потужності недоліків немає.
5
Зменшення опору потоку вихлопних газів досягається установкою спеціальної вихлопної системи з трубами збільшеного діаметру і випускними колекторами з мінімальною кількістю вигинів.
6
Установка турбонаддува (компресора) на автомобіль дозволяє збільшити кількість спалимої в циліндрах паливної суміші за рахунок подачі її під збільшеним тиском. Дуже ефективне і поширений засіб тюнінга автомобіля: багато автовиробників налагодили випуск компресорів і турбін для своїх моделей. Недоліки: втрата ресурсу, особливо на моторах, спочатку не розрахованих на установку наддуву (компресора). Крім того, турбований двигун більш вимогливий до якості палива і масла, має підвищену витрату палива.
7
Установка интеркулера - проміжного охолоджувача повітря, що подається. Охолоджене повітря стискається, що дозволяє подати в циліндри кілька більшу кількість повітря в складі паливної суміші. Встановлюється в парі з турбонаддувом і доповнює його, посилюючи позитивний ефект від застосування.
8
Полегшення маси рухомих частин двигуна призводить до збільшення потужності за рахунок зниження втрат енергії на приведення в рух деталей мотора. Для цього поршні, шатуни і клапани змінюються на аналогічні, виготовлені з більш легких сплавів.
Зверніть увагу
Захоплюючись тюнінгом з метою підвищення потужності автомобіля, не забувайте, що часто покупка більш потужного автомобіля може обійтися дешевше серйозного тюнінга. Крім того, тюнинг одного тільки двигуна не дозволяє автомобілю реалізувати зрослу потужність. У підсумку доведеться переробляти ходову, трансмісію, підвіску і т.п. При таких витратах покупка більш потужного авто буде більш виправдана з точки зору грошових витрат.
Корисна порада
Збільшенню потужності двигуна повинен передувати інженерно-математичний розрахунок. При його відсутності установка на двигун додаткових пристроїв може спричинити погіршення параметрів економічності та ресурсу без збільшення потужності. Зверніться в спеціалізовані фірми, що мають досвід у тюнінгу двигунів, а також кваліфікованих фахівців і відповідне оборудованіе.Самостоятельно збільшити потужність двигуна, можна тільки застосовуючи випускаються виробниками комплекти, призначені для самостійної установки на двигун або його конкретний тип.
Погодьтеся, приємно, коли ви з місця обганяєте свого опонента на світлофорі. Коли ви впевнені, що під капотом стоїть такий двигун, з яким мало хто з гонщиків-аматорів здатні змагатися. Якщо вас не влаштовує заводська комплектація автомобіля , і ви хочете вичавлювати з нього набагато більше, то вам всерйоз треба задуматися про те, що добре було б збільшити потужність машини.
Інструкція
1
Зменшення опору потоку повітря - перший спосіб. Полягає він у заміні звичайного повітряного фільтра на фільтр нульового опору і установці прямоточного глушника. Після цього потужність збільшується в середньому на двадцять відсотків. Варто відзначити, що спосіб не з дешевих, але ми тут не будемо розглядати економічну сторону питання. Також зменшити опір повітрю можна шляхом заміни або розточування і шліфування впускного колектора, переробки головки блоку циліндрів, установки турбонаддува.
2
Оптимізація складу робочої суміші - другий спосіб. Полягає він у зміні кількості палива для різних режимів роботи. Здійснюється шляхом збільшення магістрального тиску, настроюванням регулятора тиску палива і зміни програми роботи електронного блоку управління (так званий чіп-тюнінг).
3
Оптимізація випуску - третій спосіб. Він полягає в поліпшенні продувки циліндрів шляхом зниження опору випускного колектора і глушника (найкраще ставити трубу великого діаметру). Ви також можете розточити блок циліндрів, обрізати поршні і замінити колінчастий вал. Але це вже вимагатиме втручання в механічну частину двигуна, тим самим ви не зможете отримувати послуги гарантійного ремонту. Тому найкраще знімати велику потужність з наявного у вас мотора, не вдаючись до механічних впливів на сам двигун.