Як повернути несправний товар. Як повернути в магазин несправний прилад.

Ви купили річ, яка так необхідна вам, річ, про яку давно мріяли. Але ваша радість від покупки може бути затьмарена несправністю або поломкою придбання. Звичайно, ви йдете в магазин з бажанням повернути або обміняти несправний товар .
Вам знадобиться
  • Чек на придбання товару.
Інструкція
1
Для того, щоб знати свої права, ознайомтеся з законом PФ від 07.02.1992 р N 2300-I «Про захист прав споживачів».
2
Напишіть письмову претензію про несправності товар а. Зразки претензій для різних випадків ви можете знайти тут: http://ozpp.ru/patterns/137/index.html
3
Принесіть претензію і несправностей товар в магазин. Кращий варіант розвитку подій: адміністратор магазину погодиться з вашими вимогами і прийме вашу заяву. Вам повертають гроші, а ви віддаєте в магазин чек, що підтверджує покупку, і товар . Таке сприятливий розвиток подій настає далеко не завжди.
4
Можливий варіант, коли представник магазину наполягає на їх власній експертизі, щоб з'ясувати, в чому несправність товар а. І його вимоги цілком законні.
5
Якщо ви впевнені, що товар несправний, то залишайте на експертизу. Не забудьте взяти в магазині документ, що фіксує факт передачі товар а, з підписами і печаткою. Магазин оплатить експертизу, якщо вона виявить заводський брак або іншу причину несправності не з вашої вини. Якщо експертиза визначить, що винні в несправності ви, то й оплачувати доведеться вам. Врахуйте, ви маєте право бути присутніми при експертизі. А якщо категорично не згодні з її висновками, то можете оскаржити в суді або провести незалежну експертизу, але вже за свій рахунок. Крупний товар , а так же товар вагою більше 5 кг магазин сам зобов'язаний доставити на експертизу або повернення.
6
Якщо конструктивної розмови з адміністрацією магазину не вийшло: вашу претензію не приймають і розписуватися в її отриманні відмовляються. Надішліть свою претензію рекомендованим листом з повідомлення про отримання. В конверт з документами потрібно вкласти претензію, копії товар вих чеків, копію накладної на доставку, якщо вона була і інші супутні документи.
7
Навіть якщо товар купувався в кредит, і його вартість ще не виплачена повністю, ви маєте право на його повернення або заміну.
Корисна порада
Захистом прав споживачів займається Росспоживнагляд. На його офіційному сайті ви знайдете додаткову інформацію: http://rospotrebnadzor.ru/directions_of_activity/protect