Як зробити систему опалення.

У заміському будинку найкраще встановити повністю автономну систему опалення. Так ви і від житлово-комунальних служб залежати не будете, і зможете прокласти її там, де хочете. Пічне опалення поступово відходить в минуле. На зміну йому приходить котельне опалення. Електричні та газові котли можна встановити практично в будь-якому населеному пункті.
Інструкція
1
В першу чергу необхідно сам будинок гарненько утеплити, оскільки отапливание вулиці занадто дорого обходиться. Законопатьте всі щілини, прокладете під підлогою мінераловатні плити, поставте пластикові склопакети. Усі витрати на утеплення окупляться в процесі експлуатації системи опалення. Також оціните розташування кімнат щодо сторін світу і троянди вітрів. Кімната, розташована на південній стороні вимагатиме менших затрат на опалення, ніж кімната з північної сторони, та ще й приймає на себе максимальну вітрове навантаження.
2
Потужність котла буде залежати не тільки від цього, а й від обсягу опалювальних приміщень, а також від температури зовнішнього середовища. Розраховуйте її, виходячи з найхолодніших температур у вашому регіоні. Покладаючись на середньодобові розрахунки, ви ризикуєте в холодну зиму замерзнути.
3
Тепер накресліть схему опалення, розрахуйте, скільки труб, кранів, фітингів і батарей вам знадобиться.
4
Коли ви будете мати на руках готовий план і список покупок, йдіть в магазин. Труби краще закуповувати пластикові або металопластикові, так як у порівнянні з металевими трубами вони значно виграють: не піддаються корозії, термін їх служби не менше 50 років, стики цих труб набагато міцніше зварених металевих. Також візьміть по два крана для кожного приладу, будь то котел, циркуляційний насос або батареї. Вони всі повинні бути знімними, щоб у разі пошкодження їх можна було б легко отримати з системи і відремонтувати. Труби біля батарей дозволять також регулювати температуру в приміщенні, зменшуючи і збільшуючи потік нагрітої рідини.
5
Підключення котла повинен проводити фахівець. Цим ви гарантуєте собі не тільки професійну установку, а й обслуговування. А ось труби і всю систему прокладки по приміщеннях краще вмонтовуйте самі, так ви будете знати всю систему і при необхідності з легкістю полагодите її.
6
Насос ставте не після котла, а перед ним. Він не може постійно переганяти дуже гарячу воду. А коли поставите його в кінці системи, то рідина буде вже охолола.
7
І остання порада, вмонтовуйте труби з поступовим ухилом (приблизно 1 см на кожен метр відстані).
Неможливо уявити приватний будинок без надійної системи опалення, особливо в нашій холодній Росії. Хороше опалення в будинку - це комфорт, тіло і затишок. Опалення можна зробити самому. Існує кілька способів обігріву приватного будинку. За допомогою вугілля, дров або торфу. За допомогою природного газу, а також електрикою.
Інструкція
1
Якщо ви плануєте опалювати свій приватний будинок вугіллям, дровами або торфом, потрібно всього лише спорудити хорошу, добру грубку. Для цього потрібні: хороший жаростійкий червона цегла, глина і бажання зробити хорошу піч, а також мати хоч якесь уявлення про кладці печі і про димоходах.
2
Розмаїття місце для печі. Зробити в землі невелике, рівне поглиблення за розміром майбутньої печі.
3
Викласти два суцільних ряду з червоної цегли на розчин з глини, густо замішаної на воді.
4
Зробити піддавали і топку. Зробивши піддавали, встановіть колосники, а над топкою - пічну плиту. На піддавали і топку потрібно встановити дверки. У підстави топки викласти димоходи і вихід для труби.
5
На горищі продовжите кладку труби з цегли або встановіть трубу, яка буде виходити через дах.
6
Також можете купити готову піч. Тоді доведеться тільки вивести трубу і зробити водяне опалення з труб і приєднати його до печі. Труби зараз продають збірних конструкцій, тому з'єднати їх не складе великих труда.Печное опалення на вугіллі та дровах - справа клопітка. Тому, маючи можливість, варто задуматися про електричний опаленні, яке теж можна зробити самому.
7
Для монтажу електричного опалення вам потрібно: електричний котел, система водяного опалення (труби, батареї), циркуляційний насос малої потужності, а також регулятори тиску і рівня. Змонтувати таке опалення ви зможете самі, встановіть котел, на нього - регулятори.Вмонтіруйте циркуляційний насос і все це підключіть до системи водяного опалення. До електричних котлам зазвичай додається схема для їх підключення. Уважно вивчивши її, сміливо приступайте до монтажу. Недолік електричного опалення: складність самостійної монтування обладнання та дорожнеча електрики.
8
Там, де проходить газопровід, ви зможете змонтувати газове опалення. Це найкращий з усіх видів опалення. Дешевше, ніж електрика в три рази і безклопітну порівняно з пічним. Але встановити газову систему опалення зможуть тільки фахівці газової служби, так як самим це робити не дозволяється.