Як побудувати круглий будинок.

Хто сказав, що будинку повинні бути квадратними або прямокутними? Круглі житла, наприклад, набагато економніше і ергономічні. Конструкція такої будівлі має велику стійкість до вітрових, снігових і сейсмічних навантажень, ніж у звичайних будинків. За рахунок найменшою площі зовнішньої поверхні круглого будови вдається економити матеріали, а значить, і кошти на його споруду.
Інструкція
1
Будівництво круглого будинку , як і всякого іншого, починається з закладки фундаменту. Меншу вагу будівлі дає можливість влаштувати легкий фундамент, фундамент. Зробіть в грунті отвори по колу будинку на глибину, більшу глибини промерзання грунту. Засипте туди дренажну «подушку» з піску і гравію, вставте в отвори азбестові труби і закладіть в них сталеві труби D76, забетонують отвори. З'єднайте всі палі куточком L50, пофарбуйте.
2
Для обв'язки низу і під лаги підлоги вам будуть потрібні дошки 150х50 мм. Розмітьте довжину, розпиляєте, просвердлите отвори під кріплення, обробіть захисним складом, прикрутіть їх до куточка болтами М12. З таких же дощок зробіть лаги підлоги.
3
Для складання каркаса будинку знадобляться зварні коннектори, металеві круглі кільця з променями, які з'єднують відразу кілька брусів каркаса в одному місці. Наріжте труби D76 на відрізки довжиною 75-80 мм і зваріть їх з металевими смугами 40х110мм, просвердлите отвори для кріплення. Коннектори матимуть різну кількість променів. Також вони можуть бути симетричними і несиметричними. Кількість конекторів і їх конструкцію слід розрахувати заздалегідь.
4
Збірку каркаса будинку почніть з установки стійок висотою 800 мм і горизонтальних брусів. З'єднайте їх коннекторами за допомогою болтів.
5
Після першого горизонтального ряду приступайте до збірки другого ряду з трикутників, поставлених на основу. Відразу за цим скріпіть їх горизонтальними ребрами, тоді вони відразу стануть на своє місце і придбають жорсткість.
6
Зберіть інші ряди, використовуючи коннектори і брус 50х150 мм. Купол має зійтися у верхній точці в один коннектор.
7
Обшийте каркас плитами OSB (вологостійка орієнтовано стружкова деревоплити) всередині і зовні, за винятком трикутних віконних і дверних прорізів. Внутрішню частину каркаса заповніть утеплювачем на мінеральній основі.
8
Купол даху закрийте підкладковим килимом з руберойду або іншого гідроізоляційного матеріалу. Проклейте стики. Укладіть поверх нього гнучку черепицю згідно технології. Вставте вікна та двері, влаштуйте всередині підлогу, обробіть приміщення.
Зверніть увагу
Перший проект круглого, купольного будинку, придумав американський винахідник Річард Фуллер. Його споруда мала сферичну форму і було розбите на кілька сегментів, як футбольний м'яч.