Як навчитися говорити правду.

З дитинства батьки вчили всіх нас говорити правду і не брехати, але життя деколи складається так, що час від часу доводиться говорити не правду , щоб вийти з неприємної ситуації, уникнути проблем з начальством і близькими людьми. Навіть якщо людині здається, що брехня була маленькою і непомітною, з часом вся його життя може переповнитися різними неправдами. Саме тому, незважаючи ні на що, рекомендується завжди бути чесним з собою і з оточуючими, а навчитися цій чесності зовсім нескладно.
Інструкція
1
Які б тенденції ні були присутні в сучасному світі, чесних людей досі поважають і вважають їх стабільними і надійними. Крім того, що важливо, чесним людям, зарекомендували свою правдивість, можна довіряти, а значить, вони можуть піднятися в житті набагато вище, ніж ті люди, які звикли брехати і вивертатися, змінюючи ситуацію на свою користь. Відкритість і стабільність чесної людини викликає захоплення у інших людей і покращує самооцінку у об'єкта цього захоплення, дозволяючи йому пишатися собою.
2
Часті обмани викликають постійні стресові стани, відчуття тривоги, обманщики погано сплять і постійно турбуються про те, щоб їх брехня не розкрилася. Якщо ж ви будете говорити правду - ваш сон буде міцним, вам не доведеться хвилюватися про власну репутацію, і головне, ви будете впевнені у власних силах.
3
Спробуйте бути чесним з іншими людьми - спочатку це здасться важким завданням, але з часом ви з подивом помітите, що у вас стало легше на душі, психологічне самопочуття істотно покращився, а рівень тривоги зійшов нанівець. Крім того, чесність - найкращий шлях до сердець інших людей, якщо ви хочете, щоб вас нарешті почали цінувати як особистість.
4
Зрозуміло, інформацію, яку ви видаєте іншим людям, варто фільтрувати, а деякі дані тримати при собі, тому що не завжди чиста правда позитивно сприймається співрозмовником. Але, тим не менше, якщо ви удержите частина правди всередині, ви не збрешете, а просто промовчимо про деякі речі, уникаючи зайвої прямоти. Спробуйте в таких випадках сказати правду більш м'яко, натякаючи на неї і знаходячи обхідні шляхи, щоб не поранити і не зачепити співрозмовника.
5
Наберіться мужності і починайте говорити правду , про що б вас не запитали, навіть якщо зробити це непросто. Будьте відкриті - говорите від першої особи, затверджуйте свою особисту думку, акцентуючись на те, що воно виходить від чистого серця. Починайте говорити правду оточуючим людям, торкаючись незначних речей - наприклад, скажіть дружину, що якісь його речі пора замінити новими. З часом ваше вміння бути чесними пошириться і на більш серйозні і масштабні речі.
6
Якщо ви боїтеся зіпсувати відносини з людиною, сказавши йому правду , яка йому не сподобається, попередньо дайте йому зрозуміти, що ви його поважаєте і цінуєте. Постарайтеся вибачитися перед друзями і співробітниками, якщо колись ви їм брехали. Принесіть вибачення від чистого серця. Робіть людям компліменти - це теж прояв чесності, на яке вирішуються далеко не все.