Як знайти об'єм куба. Як розрахувати куб.

Кубом називають об'ємний багатокутник з шістьма гранями правильної форми - правильний гексаедр. Кількість правильних граней визначає форму кожної з них - це квадрати. Це, мабуть, найбільш зручна з багатогранних фігур з точки зору визначення її геометричних властивостей у звичній нам тривимірної системі координат. Всі її параметри можна обчислити, знаючи всього лише довжину одного ребра.
Інструкція
1
Якщо у вас є якийсь фізичний об'єкт у формі куба , то для обчислення його об'єму виміряйте довжину будь-якої грані, а потім використовуйте алгоритм, описаний в наступному кроці. Якщо ж такий вимір неможливо, то можна, наприклад, спробувати визначити обсяг витісненої води, помістивши в неї цей кубічний об'єкт. Якщо вдасться з'ясувати кількість витісненої води в літрах, то результат можна перевести в кубічні дециметри - один літр в системі СІ прирівняний до одному кубічний дециметр.
2
Зводите в третю ступінь відоме значення довжини ребра куба , тобто довжину сторони квадрата, що становить будь-яку з його граней. Практичні розрахунки можна зробити на будь-якому калькуляторі або за допомогою пошукової системи Google. Якщо в поле пошукового запиту ввести, наприклад, «3,14 в кубі», то пошуковик одразу (без натискання кнопки) покаже результат.
3
Якщо відома тільки довжина діагоналі куба , то цього теж цілком достатньо для обчислення його об'єму. Діагоналлю правильного октаедра називають відрізок, що з'єднує дві його протилежні щодо центру вершини. Довжину такої діагоналі через теорему Піфагора можна виразити як довжину ребра куба , поділену на корінь з трьох. З цього випливає, що для знаходження об'єму куба треба його діагональ розділити на корінь з трьох і результат звести в куб.
4
Аналогічно можна обчислити об'єм куба , знаючи тільки довжину діагоналі його грані. З тієї ж теореми Піфагора випливає, що довжина ребра куба дорівнює діагоналі грані, поділеної на корінь з двох. Обсяг в цьому випадку можна обчислити, розділивши відому довжину діагоналі ребра на корінь з двох і звівши результат в куб.
5
Не забувайте про розмірності отриманого результату - якщо ви обчислюєте обсяг виходячи з відомих розмірів в сантиметрах, то результат буде отриманий в кубічних сантиметрах. Один дециметр містить десять сантиметрів, а один кубічний дециметр (літр) - тисячу (десять в кубі) кубічних сантиметрів. Відповідно, для перекладу результату в кубічні дециметри треба розділити отримане значення в сантиметрах на тисячу.