Як малювати глек. малювати кувшин з ручкою.

Якщо ви вирішили зайнятися малюванням, то зображення глечика та іншого посуду буде дуже корисно для відпрацювання техніки володіння олівцем. Ви навчитеся бачити пропорції і малювати рівні симетричні предмети будь-якої форми. Для цього уроку якнайкраще підійде російська кринка, так як вона не має ручок і забезпечена носиком нескладної форми.
Вам знадобиться
  • модель для малювання (кринка або інший глечик), папір, олівці.
Інструкція
1
На аркуші паперу легким дотиком олівця намітьте місце, де буде стояти глечик. Принцип малюнка - це від великого до малого, від цілого до деталей, тому почніть з позначення висоти предмета двома олівцевими лініями. Визначте, наскільки ширина менше висоти і штрихами олівця накресліть цю межу. На око проведіть посередині малюнка осьову лінію (вчіться шукати симетрію). Звіряйте ваші вертикалі і горизонталі з краями аркуша паперу.
2
Подумки розділіть глечик на дві основних частини - шийку і денце. Розгляньте ці частини: горлечко за формою нагадує усічений конус, а денце - цибулину або кулю. Малюючи стінки горлечка, зверніть увагу на те, наскільки вони звужуються. Лінію ведіть не прямий, а з прогином всередину. Прорисуйте вертикальну підставку денця, порівнюючи її ширину з шириною верхньої частини горлечка. Денце розділіть на три частини: плічка, широку частину і звуження денця. Широку частина обмежте двома лініями.
3
Лінії плічок і звуження денця не рівні, а мають вигини і прогини. Важливо, щоб симетричні деталі мали однакові обриси. Перевірте ще раз пропорції деталей глечика і його симетричність. Об'єднайте весь малюнок глечика чіткою лінією.
4
Тепер можна приступити до штриховке малюнка, працюйте олівцем впевнено і чітко, рівними штрихами без петель і гачків. Якщо не виходить довгий штрих, то спробуйте накладення. Заливка штрихом виглядає найкраще, коли між лініями виходять витягнуті ромби. Ще раз перевірте пропорції глечика в поєднанні темних і світлих плям.
5
Навчившись малювати глек та інші предмети, можна пробувати малювати групи предметів. Спочатку намітьте групу в цілому, потім шукайте місце кожного предмету окремо. Спочатку визначте місце розташування найбільшого предмета, а від нього вишиковуйте композицію предметів меншого розміру. Пам'ятайте і про просвітах між зображуваними речами і про накладення їх один на одного.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=2wZ2W1KRMQI
Зверніть увагу
Добре, якщо предмет, який ви малюєте, перебуватиме на рівні ваших очей.
Корисна порада
Вибирайте олівці з м'яким грифелем - вони вимагають менше зусиль при малюванні і дозволяють бачити кожен ваш штрих.