Як зробити калач. Як зробити зачіску калач.

Калач - це випечені вироби з борошна, яке зазвичай має форму навісного замка з круглою дужкою. Раніше на Русі такі калачі продавалися на кожному розі. Городяни їли їх, тримаючи за цю дужку-ручку. Що цікаво, ручку не їли, а викидали або віддавали убогим.
Вам знадобиться
  • 400 г борошна;
  • 150 г маргарину;
  • 25 г дріжджів;
  • 75 г цукру;
  • 4 стол. ложки молока;
  • 2 яйця;
  • цедра лимона;
  • джем за смаком;
  • мигдаль.
Інструкція
1
Це хлібний виріб в Росію прийшло з татарської кухні, російські пекарі додали в тісто житнє закваску. Характерна особливість цього тесту - воно дуже довго не черствіє. У 19 столітті калачі в замороженому вигляді доставляли з Москви в Париж. Потім їх поміщали в гарячі рушники, де калачі відтавали. Випічка виходили як свіжоспечена навіть через два місяці після приготування. За часів Середньовіччя столицею калачів був Муром, але поступово, коли Володимиро-Суздальська Русь занепала, лідером з виробництва цієї випічки стала Москва. На калачі був такий великий попит, що їх почали виробляти на експорт. В наші дні калач вважається їстівним сувеніром Москви. Калач і бувають двох основних видів: здобні і терті.
2
Здобні калачі Насипте борошно в миску, потім зробіть в ній поглиблення. По поверхні розкладіть дрібні шматочки маргарину, цукровий пісок і ванілін. Окремо розчиніть дріжджі з двома чайними ложками цукрового піску і теплим молоком. Змішайте дріжджі з борошном, маргарином, яйцями, цукровим піском і лимонною цедрою. Залиште тісто на годинку підходити. Після цього замісіть добре підійшло тісто, розкачати в пласт товщиною приблизно 1 см і виріжте маленькі круглі коржики. Потім скачайте джгутики з тіста і накладіть їх на кожен коржик у вигляді бортика. Покладіть калачі на деко, поверхня заповніть будь-яким джемом і посипте подрібненим мигдалем. Ще раз залиште калачі ненадовго підійти і випікайте на середньому вогні приблизно 20 хв.
3
Терті калачіНасипьте на стіл борошно, потім поступово додайте воду і дріжджі, мисліть тісто довго, потрібно намагатися, щоб воно стало податливим, як пластилін. Раніше на Русі тісто для справжніх тертих калачів довгий час терли і м'яли руками по льоду. При цьому з тіста випаровувався вуглекислий газ, і, завдяки цьому, калач набував особливу пористість, він виходив пишним, Скважістость, з тягучим і пружним хлібним м'якушем і з м'якою скоринкою. Терті калачі виглядали як справжні пекарські скульптури, вони випікалися у вигляді жайворонків, лебедів, білок і зайчиків.
Корисна порада
Щоб домогтися гарного жовтого відтінку на калачі, потрібно змастити його збовтаним яйцем перед випіканням.