Як плести браслети з ниток муліне. Браслети з муліне схеми.

Браслети з ниток муліне або так звані фенечки стали популярні ще в 60-х роках завдяки руху хіпі. «Діти квітів» дарували один одному саморобні прикраси з натуральних матеріалів, в тому числі з ниток, в знак дружби та кохання. Подаровану фенечку не прийнято знімати доти, поки вона не порветься сама або ж поки почуттям не прийде кінець. Між іншим, порвати фенечку з муліне досить важко, так що носяться такі браслети довго.
Вам знадобиться
  • Вам знадобиться:
  • - нитки муліне;
  • - шпилька.
Інструкція
1
Сплести браслет з муліне самостійно під силу навіть новачкові. Візерунок з ниток виплітається вузликами, зав'язаними різними способами і в певній послідовності. Для початку варто освоїти найпростіші і зрозумілі схеми плетіння браслетів з муліне. Наприклад, плетіння косим способом. Візьміть 6 ниток муліне довжиною приблизно в 4 рази більше необхідної довжини готового виробу (врахуйте також запас на зав'язки для браслета). Наприклад, нехай це будуть нитки трьох кольорів, по дві кожного кольору. Зв'яжіть нитки у вузол і закріпіть на робочої поверхні - наприклад, приколіть шпилькою до спинки дивана. Сплетіть нитки в кіску кілька сантиметрів завдовжки, це буде одна з зав'язок майбутнього браслета.
2
Далі переходите до плетіння самої фенечки: розкладіть нитки по робочій поверхні за кольорами. Візьміть першу нитку і обв'яжіть нею два вузлика навколо другої нитки. Аналогічно обв'яжіть першої ниткою третю, четверту і т.д. Після того, як пройдете ряд, знову відокремте першу зліва нитку і починайте плести другий ряд. Таким чином, зліва направо ви будете плести ряд за рядом, подовжуючи фенечку. Коли браслет досягне необхідної вам довжини, сплетіть нитки в кіску, щоб зробити другу зав'язку і в кінці зв'яжіть вузлом. Браслет готовий.
3
Пряме плетіння трохи складніше косого, тому, щоб освоїти його, доведеться проявити посидючість і терпіння. Зате таким способом можна виготовляти більш цікаві і складні браслети, виплітати на них імена або малюнки. Починати плетіння такого браслета слід також як і в попередньому випадку: закріпіть нитки і сплетіть косичку. Візьміть першу ліву нитку - вона буде провідною протягом усього плетіння (її заздалегідь краще зробити довше інших). Сплетіть ниткою перший ряд, а потім нею ж оплете основні нитки в зворотному напрямку, утворюючи другий ряд. Також виплітати та інші ряди, не змінюючи провідну нитку.
4
Коли ви дійдете до моменту плетіння малюнка або букви, замість того, щоб обплести основну нитку провідною ниткою, оплете провідну основний, тим самим змінивши колір вузлика. Важливо в'язати ці вузлики у зворотний бік, щоб провідна нитка і далі могла продовжити плетіння.
Корисна порада
Намагайтеся робити вузлики однаковими і рівними, при необхідності підтягуйте їх.
Нитки муліне зазвичай застосовуються для вишивання. Яскраві кольори, міцність і підходяща товщина роблять їх відмінним матеріалом для плетіння поясів, браслетів та інших речей. Муліне можна поєднувати з бісером або намистинами. Сплести можна браслет будь-якої товщини. Почати краще з невеликого вироби, виконаного з 6 або 8 прядок.
Вам знадобиться
  • - нитки муліне;
  • - шпилька;
  • - нерухомий предмет, до якого прикріплюється робота;
  • - 4 дерев'яні намистини.
Інструкція
1
Відріжте 3 нитки муліне довжиною в 6-8 разів більше передбачуваного вироби. Складіть їх удвічі. Відступите 8-10 см від початку і зв'яжіть нитки вузлом. До початку ви повернетеся трохи пізніше. Прикріпіть роботу до нерухомого предмету - наприклад, до цвяха, вбитого в край столу. Можна натягнути товсту нитку між спинками стільця і вже на ній зав'язати нитки у вузлик. Допоміжна нитка після закінчення роботи просто обрізається.
2
Для браслета найбільше підходить пряме або косе вузликове плетіння. Щоб візерунок був видний, виберіть нитки трьох різних кольорів. Розташуйте роботу так, щоб нитки одного кольору знаходились поруч. Візьміть пасмо, яка знаходиться з лівого краю. Заведіть її на сусідню нитку, потім під неї і простягніть в утворену петлю. Для другого вузлика цю ж нитку проведіть спочатку під сусідньої, потім над нею і знову в петельку.
3
Точно так же зав'яжіть по 2 вузлика цієї ж ниткою на всіх інших. Закінчивши ряд, відпустіть цю нитку і те ж саме робіть наступної, яка тепер стала крайньою з лева. У вас вийде 2 ряду, сплетених ниткою одного кольору.
4
Закінчивши другий ряд, зробіть 2 ряди нитками іншого кольору, потім - наступного. Так міняйте кольору, поки не сплете браслет до потрібної довжини. По закінченні останнього ряду зав'яжіть всі нитки у вузол.
5
Розділіть плетіння на 2 частини так, щоб у кожній опинилися нитки всіх кольорів. Сплетіть 2 звичайні косички з трьох прядок. До кінця прикріпіть дерев'яний намистини. Поверніться до початку плетіння і зробіть з іншого боку такі самі косички, що закінчуються намистинами.
6
Можна застосувати і пряме плетіння. В цьому випадку перша нитка повинна бути в 3-4 рази довше інших. Решта пасма відповідають довжині власне браслета з урахуванням кісок, плюс ще кілька сантиметрів на те, щоб косички не вийшла дуже короткими.
7
Точно так само, як і при першому способі, зв'яжіть нитки вузлом, відступивши від краю на довжину, трохи більшу розміру косички. Вирівняйте кінці всіх ниток. Найдовша повинна при цьому виявитися крайней зліва.
8
Як і в косому плетінні, зробіть перший ниткою 2 вузлика на сусідній, потім на третій, четвертій, п'ятій і шостій. Другий ряд плетіть цієї ж ниткою в зворотному напрямку. Всі інші ряди також виконуються цієї пасмом, саме тому вона і повинна бути довше.
9
Зав'язки можна зробити точно такі ж, як і при першому способі. Але можна почати і закінчити плетіння не двома, а однією кіскою. У кожну пасмо візьміть нитки одного кольору. Замість дерев'яних намистин можна взяти пластмасові або керамічні.