Як зробити ламану дах. ламана дах, Як зробити.

Ламана дах - цей стиль зведення перекриттів, який широко використовується в багатоповерховому і котеджному будівництві. Ще такий вид даху називають мансардним. Використовуючи даний метод побудови даху можна виграєте в ефективності використання горищного приміщення.
Вам знадобиться
  • - обрізна дошка;
  • - фанера;
  • - брус;
  • - кріпильні матеріали.
Інструкція
1
Конструкція ламаного даху з великим успіхом використовується і при будівництві маленьких дачних будиночків, так і великих будинків. Важливо, що при цьому зовсім не обов'язково використовувати дорогу підйомну техніку. Монтаж такого даху робиться не відразу, а частинами. Для складання каркаса ламаного даху необхідна обрізна дошка. Пиломатеріал найкраще вибирати з деревини хвойних порід. Крокви і розкоси робляться з бруса. Так само не обійтися без багатошарової фанери і кріпильних матеріалів (цвяхи, скоби, саморізи).
2
Такі ж пиломатеріали використовуються і для конструкції верхньої несучої частини даху. Для її виготовлення за шаблоном випіліваются деталі. Усі матеріали скріплюються за допомогою фанери. Саморізами кріпляться фанерні заготовки, а для кріплення бруса металеві скоби.
3
Ставте секції по черзі. В першу чергу вам треба поставити бічні секції. Для роботи їх виставляють в потрібному положенні і на час закріплюють. Для цього використовуйте технологічні упори з бруса і металевих кріпильних матеріалів (скоби, цвяхи).
4
Верхні секції піднімаються і скріплюються з бічними.
5
Встановлюючи верхню частину каркаса даху прибивайте верхній осьової брус-прогон. Він кріпиться до нижніх гранях затяжок фронтонів, які встановлюються заздалегідь. При установці осьового прогону ретельно вимірюйте розміри по вертикалі і горизонталі.
6
Після установки по вертикалі все рами зафіксують розкосами. Це робиться для додання каркасу даху додаткової стійкості.
7
Встановіть вертикальні стійки бічних секцій. Це робиться для їхнього посилення. Ви можете зробити їх з бруса хвойних порід дерева.
8
Верхні крокви по зовнішній стороні покрийте листами фанери або ОСП. Це додасть жорсткість каркасу даху і дозволить зняти всі тимчасові кріпильні матеріали.
9
Наступний етап -це покрівельні роботи. При будівельних роботах зі зведення даху необхідно використовувати пиломатеріал якісної сушки. При монтажі окремих секцій потрібна ретельна вивірка по вертикалі і горизонталі. Для цього використовуються схили та рівні. Після закінчення монтажних робіт необхідно дерев'яні частини покрити вогні-віброзахисної складом.
Зверніть увагу
Пиломатериал повинен бути якісною сушки. За відсутності такого деревину можна сушити в природних умовах на прокладках.
Корисна порада
Перед початком робіт необхідно провести виміри будівлі і грунтуючись на результатах вибрати пиломатеріал відповідного перетину.
Ламані дахи сьогодні успішно застосовуються щодо приватних будинків великих розмірів. Можна при цьому обійтися без застосування підйомної техніки, навіть якщо будова має досить великі габарити. Монтаж такого даху здійснюється не відразу, а частинами. В результаті у вас вийде не просто дах, а й ціле мансардне приміщення з досить високою стелею, яке можна використовувати як комори або навіть самостійної кімнати.
Інструкція
1
Щоб зібрати бічну секцію мансарди, необхідно скористатися обрізними дошками перетином 2,5х10 або 2,5х15 см. Спочатку потрібно провести заготівлю нижніх крокв по шаблону, а потім до їх торцях прикріпити прогони з гранями, попередньо обстругав під певним кутом. Для збору верхній частині несучої конструкції скористайтеся дошками того ж перетину. Наріжте деталі за шаблоном і скріпляйте їх встик за допомогою товстої фанери. Прибивати посилюючі стійки до крокв і затягувань слід внакладку.
2
Далі йде почерговий монтаж модулів. Першими встановлюйте бічні секції, які потрібно на час зафіксувати технологічними упорами в потрібному положенні. Потім приступайте до скріплення бічних секцій бічними рамами, піднятими наверх. Виставити верх несучої конструкції в необхідному положенні можна шляхом прибивання осьового профілю до нижніх гранях фронтонних рам, встановлених першими. Профіль цього виконуватиме роль тимчасового прогону. Тепер вивірені по вертикалі проміжні рами і скріпіть їх технологічними розкосами з прогоном.
3
Для посилення каркаса вашої даху встановіть стійки вертикальних стін. Прибийте до верху крокв листи фанери, заздалегідь нарізані за розміром. Так конструкція заімеет достатню просторову жорсткість. Тепер можна прибирати тимчасові кріплення та осьової прогін, після чого приступати до покрівельних роботах і внутрішній обшивці стін і стелі мансарди.