Як скласти бібліографію.

Список літератури необхідний у будь-якій письмовій роботі, будь то шкільний реферат або наукова монографія. Зазвичай він знаходиться в кінці, після ув'язнення. Оформляється бібліографічний покажчик відповідно до державного стандарту. Скласти його можна кількома способами.
Інструкція
1
Розділіть чорновий список на групи. Визначте, які роботи формують методологію вашого дослідження. Занесіть їх в окремий список. Другу групу складають офіційні документи. Це можуть бути законодавчі акти, резолюції мітингів і з'їздів, документи політичних партій і рухів.
2
Складіть список джерел. Це можуть бути матеріали, на яких заснована ваше дослідження. Сюди входять історичні джерела, дані соціологічних опитувань, статистичні дані по різних напрямках, результати експериментів, представлені вашими попередниками.
3
Складіть список книг і статей по темі, якими ви користувалися в процесі роботи. Сюди входять всі ті роботи, які не увійшли в перші три списки. Включити необхідно роботи вітчизняних і зарубіжних авторів на тій мові, на якому ви читали або цитували книгу.
4
Виберіть порядок складання бібліографічного покажчика. Він може бути алфавітним, хронологічним, систематичним або виконаним в порядку першого згадування. Якщо робота невелика, найзручніше алфавітний список. Бажаючи показати розвиток у часі того чи іншого процесу, вибирайте хронологічний порядок. У разі, коли потрібно показати зв'язок досліджуваної проблеми з різними галузями знань, переважніше систематичний список. Список в порядку першого згадування можна використовувати тільки в дуже маленьких роботах, у всіх інших випадках користуватися ним незручно.
5
Якщо ви вибрали алфавітний порядок, першим ділом розташуйте авторів за алфавітом прізвища авторів або назви колективних публікацій або тих, де прізвище автора не вказана. Якщо у вас кілька авторів-однофамільців, подивіться ініціали і також розподіліть їх за алфавітом. Якщо в списку виявилося кілька робіт одного автора, розташуйте в алфавітному порядку назви робіт.
6
При хронологічному порядку спочатку розподіліть літературу по роках публікації. У деяких випадках можливе і дрібніший поділ по місяцях, В основному такий спосіб використовується в біографічній літературі. У всіх інших випадках роботи, видані в одному році, розташовуються за алфавітом авторів або назв.
7
Для складання систематичного списку складіть перелік галузей знань, до яких дане питання має відношення. Дуже можливо, що всередині кожного розділу буде необхідно скласти перелік тем. На початку такого списку складіть окремий перелік публікацій, які мають відношення до всіх розділів. Усередині кожного розділу теж застосовується алфавітний список.
8
Проставте порядкові номери. У всіх видах бібліографічних покажчиків застосовується наскрізна нумерація. Крім прізвища автора і назви роботи, вкажіть місто, в якому видано книгу, видавництво і рік. Якщо ви цитуєте матеріали, опубліковані в збірниках або журналах, вкажіть назву видання, номер, рік видання. Нерідко буває необхідно вказувати і сторінки.
Зверніть увагу
При складанні алфавітного списку спочатку пишіть всі джерела на тій мові, на якому написана робота, а потім - на інших. Змішувати алфавіти не слід.
Корисна порада
Включати в бібліографічний покажчик необхідно тільки ті роботи, якими ви дійсно користувалися і на які в тексті є ссилкі.Спісок літератури дуже зручно складати відразу, у міру написання роботи. Виписуйте використовувані книги і статті відразу хоча б на чернетку. Не обов'язково чорновий список писати від руки. Дуже зручно робити це в програмі Excel. Потрібно просто вбити всі дані в графи таблиці, а потім розсортувати з того чи іншою ознакою.