Як розблокувати кредитну карту.

Кредитна карта - це універсальний засіб оплати. Нею можна оплачувати покупки і товари в магазинах, робити переклад з рахунку на рахунок, брати з собою у відпустку замість величезної кількості банкнот. Але все в світі недосконале, і карта може бути заблокована по ряду причин.
Інструкція
1
Як же її розблокувати? Для початку потрібно з'ясувати, з якої причини заблокована карта. Якщо ви ввели 3 рази неправильно пін-код до карти або її просто "проковтнув" банкомат через несправність своєї роботи, то необхідно звернутися до найближчого відділення банку і написати відповідну заяву на розблокування. Далі співробітник банку повинен відсканувати вашу заяву і відправити в центральний офіс з проханням про скасування блокування. Через кілька хвилин картою можна скористатися. А в деяких банках, таких як Ощадбанк, розблокування відбувається автоматично через добу.
2
Бувають випадки, коли карта може бути загублена через необережність або вкрадена сумочка, в якій перебував пластик, або ви просто забули, куди могли її покласти. При таких обставинах необхідно якнайскоріше повідомити менеджеру банка по телефону про таких діяннях. Співробітник блокує карту , щоб сторонні особи не могли зняти грошові кошти з вашого рахунку, повідомляє вам про наявність доступного ліміту і просить вас протягом 5 днів звернутися в офіс банку для написання відповідної заяви. В цьому ж відділенні вам потрібно заяву на перевипуск карти. Процедура займає, як правило, від одного до трьох тижнів. Після чого вам слід знову відвідати офіс банку з паспортом та отримати нову карту і пін-конверт до неї.
3
Карта також може бути заблокована самим банком по причині порушення з боку позичальника умов кредитного договору. По-перше, факт наявності простроченої заборгованості, сума і кількість днів прострочення. Якщо прострочена заборгованість невелика і менше місяця, то після внесення суми пластикова карта розблокується через 3-4 дня. Якщо заборгованість перед банком у клієнта велика і становить більше місяця, то доведеться крім оплати писати службову записку, і тільки після її схвалення позичальник знову може скористатися коштами з кредитної картки. Розблокувати карту при наявності прострочення більше трьох разів підряд або при відсутності оплати вдасться нелегко, особливо якщо банк вніс такого клієнта в чорний список.