Як обрізати грошове дерево. Грошове дерево обрізка.

Легендарне грошове дерево або, як його ще називають, толстянка, - одне з найбільш популярних і улюблених в народі кімнатних рослин. Воно дуже невибагливі до умов утримання, не вимагає якогось особливого догляду, з легкістю приживається і швидко дає пагони. Доглядати за ним без зусиль зможе навіть самий недосвідчений квітникар. І все ж грошове деревце, як і будь-яке декоративне рослина, потребує певної турботі. У тому числі, у своєчасній обрізку і прищипування.
Вам знадобиться
  • - садовий секатор;
  • - гострий ніж;
  • - манікюрні ножиці.
Інструкція
1
Обрізка необхідна рослині, щоб сформувати красиву округлу крону. Крім того вона ефективно стимулює ріст молодих пагонів. Однак робити її потрібно правильно і в певний період часу, інакше можна нашкодити квітці. Техніка обрізки залежить від віку і стану рослини.
2
Молоде грошове дерево не обрізають, а прищипують. Прищипування дозволяє уповільнити його інтенсивне зростання у висоту і стимулює розвиток бічних пагонів. Прищипувати толстянку потрібно таким чином: візьміться рукою за верхню частину основного пагона і уважно огляньте його. Серед верхньої розетки листя ви побачите точку росту - це невелика брунька, розташована на самій верхівці стволика. Саме з неї розгортаються нові молоді листочки, а втеча далі витягується у висоту.
3
Акуратно отщіпніте цю нирку нігтями таким чином, щоб не зачепити при цьому оточуючих листя. Можна використати як інструмент манікюрні ножиці. Якщо ви прищипують рослина пальцями, спочатку візьміться нігтями за саму нирку і відщипувати її скручують рухом. Через деякий час ви помітите, що у квітки пробудилися і пішли в ріст бічні нирки, розташовані нижче по стовбуру.
4
Якщо у рослини кілька сильних бічних пагонів, а ви хочете сформувати округлу крону, вам доведеться прищипнуть заодно і нирки росту на верхівках бічних відростків. В результаті вони почнуть більш активно рости вшир, випускаючи більше листя по довжині всього стволика.
5
Щоб надати красиву акуратну форму дорослому рослині, знадобиться повноцінна обрізка. Робити її краще садовим секатором або гострим сталевим ножем. Перш ніж починати стригти, подивіться на рослину з невеликої відстані і уявіть, як воно має виглядати в результаті, які гілки здаються особливо зайвими. Потім починайте обрізати верхні пагони і бічні гілки, надаючи кроні форму кулі. Намагайтеся, щоб зріз проходив на півтора-два сантиметри вище сплячою нирки. Тоді обрізка надасть стимулюючий ефект, і рослина почне рости більш активно.
Зверніть увагу
Доцільно дотримуватися певну черговість в обрізанні залежно від породи та стану насаджень. Обрізанням яблуні, як більш стійкою до несприятливих природних умов, можна починати і закінчувати цю роботу. Дерева, посаджені в попередню осінь, слід обрізати до початку сокоруху.
Корисна порада
Обрізка плодових дерев - це насамперед творчість, ви самі визначаєте яким буде ваш сад, існує багато рекомендованих форм, але треба перш за все враховувати сортову особливість дерева і кліматичні умови вашого регіону.