Як посадити на шпагат дитини. Як правильно сісти на шпагат.

Про користь шпагату для дітей говорить багато чого. Якщо дитина навчиться сідати на шпагат, то його м'язи стануть гнучкими і сильними. Шпагат також дозволяє поліпшити поставу, що дуже актуально в юному віці.
Інструкція
1
Кращий вік для навчання дитини шпагату 5-7 років. Саме в цей період м'язи досить гнучкі і еластичні, тому навчити дитини сідає на шпагат, не важко. Для початку необхідно максимально розвинути активну гнучкість. Це величина амплітуди рухів, яка створюється за допомогою м'язових зусиль. Займайтеся щодня з дитиною вправами на розтягування, які сприяють збільшенню такої гнучкості.
2
Виконуйте вправи, які полягають в махах ногами. Поставте дитини боком до стільчика, однією рукою нехай дотримується за його спинку, другу тримає на поясі. Нехай динамічно виробляє махи ногою, спочатку вперед 10 раз, потім назад, потім в сторону. Після цього потрібно змінити положення і повторити вправу іншою ногою. При виконанні рухів стежте, щоб шкарпетка у дитини добре натягався, коліна не згиналися, спинка залишалася рівною.
3
Потім переходьте до виконання статичних розтягувань. Покажіть дитині вправу з нахилами вперед. При нахилі необхідно дістати долоньками підлогу, затриматися в такому положенні 10 секунд, потім прийняти вихідне положення. Повторіть цю вправу 10 разів.
4
Наступна вправа: правою рукою обхопити праву ногу (при цьому нога зігнута в коліні) і сильно натягувати п'яту до сідничних м'язів. Проробити 5 разів. Повторити з іншою ногою.
5
Ще одна вправа на розтяжку. Запропонуйте дитині покласти одну ногу на стільчик на висоту пояса, і поступово нахилятися, дістаючи руками до підлоги. При цьому ви повинні знаходитися поруч, щоб, у разі потреби, підтримати малюка. Виконувати по 5 разів з кожною ногою.
6
Після такого розігріву можна переходити безпосередньо до шпагату. Пускай дитина обережно опускається на поздовжній або поперечний шпагат. Ви його підтримуєте при цьому за плечі. Опускатися потрібно до невеликого відчуття болю. Але головне не перестаратися. Інакше, при різкій болю, дитина більше не захоче займатися.
7
Щодня такі вправи будуть займати 20-30 хвилин. І вже через пару тижнів ваша дитина самостійно зможе сідати на шпагат без яких або зусиль.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=2on0Xqoozaw
Зверніть увагу
Тільки пам'ятайте, що таку здатність, як сідати на шпагат, необхідно буде підтримувати регулярними тренуваннями і надалі. Постарайтеся постійно удосконалювати їх, щоб дитині не набридли одноманітні виконання нудних вправ.