Як вибрати нитки для в'язання. пряжа для ажурного в'язання.

В'язання - приємне хобі. Воно не тільки заспокоює нерви і допомагає чудово скоротати час, але і приносить практичну користь у вигляді речей, які так приємно носити, адже вони зроблені своїми руками.
Інструкція
1
Для того, щоб правильно вибрати нитки для в'язання, ви повинні визначитися з виробом і його фасоном. Крім того, важливо як ви збираєтеся в'язати - на спицях або гачком. Не варто забувати і про те, що краще всього віддати перевагу пряжі з натуральних матеріалів - бавовни, вовни, льону. Синтетичні матеріали, звичайно, мають свої переваги - вони дешевше коштують, мають більш широкий колірний діапазон, але також вони можуть викликати алергію і роздратування, не давати шкірі дихати. А здоров'я та комфорт понад усе, так що, при виборі пряжі не варто економити.
2
Спочатку, в'язані речі мали суто практичне застосування. Вони повинні були зігрівати в холода.Еслі ви вирішили пов'язати, наприклад, теплий светр, віддайте перевагу таким матеріалам, як шерсть, мохер, пехора, ангора. Також допустимо, щоб в пряжі було невеликий вміст акрилу - це допоможе майбутньому полотно не деформуватися і не витягатися при пранні. Ви можете взяти товсту пряжу, тоді для неї необхідно підібрати відповідну фурнітуру, спиці або гачок розміру 4-5,5. Так вам буде простіше в'язати і пряжа добре проявить себе - виріб не буде стягнуто або навпаки, занадто пухко. Робота на правильно підібраних спицях також дозволяє вив'язати гарний малюнок. Можна взяти тонку пряжу, в'язати таку слід не дуже щільно, не затягуючи петлі. Тонка пряжа гріє за рахунок того, що створює повітряний прошарок. Пам'ятайте, що чим товще пряжа, тим більша кількість мотків вам знадобиться. Наприклад, на теплий светр вам може знадобитися 8-10 мотків товстої пряжі і тільки 4-5 тонкою.
3
Якщо ви збираєтеся в'язати красиве ажурне виріб, то краще звернутися до в'язання гачком. Воно дає більший простір фантазії, ніж спиці. З радянських часів всі майстрині знають, що кращі нитки для ажурного в'язання легких речей це знаменитий "Ірис". Він являє собою маленькі різнокольорові мотки. "Ірис" традиційно виготовляють з бавовни з невеликим додаванням синтетики. Ця пряжа має величезне розмаїття кольорів і відтінків. Іноді, завдяки цій якості, його використовують також і для вишивання. Для створення гарного малюнка, вибирайте пряжу, яка не ковзає в руках. Для цього уважно вивчіть кінець нитки , спробуйте протягнути його між пальцями. Якщо ви почали в'язати так звану пробу, для визначення потрібного вам кількості петель і зрозуміли, що матеріал не підходящий, краще відмовитися від нього. Зв'яжіть з нього щось інше. При виборі ниток, виріб з яких ви плануєте носити на голе тіло, не забудьте ще в магазині перевірити реакцію вашої шкіри - прикладіть клубок до шиї або внутрішнього згину ліктя і потримати якийсь час. Пряжа не повинна колотися.