Як захистити деревину.

Деревина, досі, є одним з найбільш поширених будівельних матеріалів. Воно й зрозуміло, адже у цього матеріалу є маса переваг. Однак, вироби з неї схильні до спалаху, гниття і атаці комах. Існує кілька способів захистити деревину .
Інструкція
1
Сушка древесіниЕстественная вологість деревини коливається від 35 до 80%. Проте, для отримання високоякісного матеріалу вологість повинна бути знижена до 6-14% (залежить від призначення деревини) .В відповідно до ГОСТ 19773-84, сушка проводиться під великою температурою в спеціальних камерах. В результаті цього не тільки досягається необхідна вологість, яка потрібна для запобігання гниття, але і гинуть комахи і мікроорганізми, що знаходяться в деревині.
2
Антисептування древесіниДанний метод полягає в просочуванні деревини антисептиком (речовина, що знищує мікроорганізми і комах) .Антісептірованіе проводиться за допомогою водорозчинних, органорозчинних, масляних антисептиків і антисептичних паст.
3
Відповідність санітарним требованіямДля захисту деревини від комах необхідне дотримання санітарних норм на складі лісоматеріалів. Якщо запобігти нападу комах все-таки не вдалося, то слід вдатися до обробки хлороформом або розглянутому вище способу - антисептуванню деревини.
4
Захист деревини від возгораніяСамое Найпростіше, що можна зробити для зашиті деревини від займання - це відокремити дерев'яну частину конструкції від джерел нагрівання. Також можна покрити дерево штукатуркою, азбестовим картоном або азбестоцементними лістамі.К вогнезахисним складом, якими обробляється дерево у уникнення виникнення пожежі відносяться: хлористий амоній, бура, сірчанокислий амоній, фосфорнокислиє натрій і аммоній.Также, у продажу є спеціальні вогнезахисні фарби, лаки та пасти. Вони наносяться китицями або обприскуванням.
Корисна порада
В даний час випускається велика кількість засобів для обробки дерева. Серед них є і комбіновані: захищають від вологи, вогню, комах і володіють декоративними властивостями.