Як отримати свої насіння з огірків. Як зробити з огірка насіння.

Огірок родом з Індії. Колись він був тропічної ліаною, обвивающей огорожі і стіни будинків. Зараз огірок коштує в ряді головних овочів на наших грядках. Прилавки магазинів, що торгують насінням , рясніють пакетиками з найрізноманітнішими сортами огірків. А як же отримати свої насіння з огірків? Адже за часів наших бабусь все насіння були зібрані зі свого врожаю.
Інструкція
1
Секрету в цьому ніякого немає. На своїй дачній ділянці можна зібрати непогані насіння різних сортів огірків для майбутньої посадки. Але є одне важливе правило: збирати насіння можна тільки з негібридних сорти огірків. Якщо на пакетику з насінням перед назвою сорту коштує буква F1 - це гібрид. Якими б не були смачними гібридні плоди - врожаю з їх насіння ви не отримаєте.
2
Для одержання насіння вам потрібно виростити на своїй грядці насіннєвий огірок або декілька огірків різних сортів. Для цієї мети виберіть здорові, рівні плоди, без цяток і наростов.Во уникнути загнивання насіннєвого огірка на грядці можна підкласти під нього невелику дощечку, тим самим ізолювавши його від зіткнення із землею.
3
Коли семенник досягне біологічної зрілості, стане жовто-коричневим, а плодоніжка підсохне - його потрібно зірвати. Потім розрізати огірок уздовж на дві частини і акуратно вийняти з нього насіння за допомогою маленької ложки. Насіння скласти в скляний або фарфоровий посуд і залити водою, щоб не визріли і порожні насіння спливли. Після цього воду потрібно злити і висушити на сонечку (підвіконні) залишилися хороші насіння, розклавши їх на аркуші паперу або рушник.
4
На наступний рік зібрані насіння саджати не рекомендується, т.к. вони можуть давати багато пустоцвіту. Кращий час для їх посадки на 2-3 год.Всхожесть зібрані насіння огірків зберігають 6-8, іноді 10 років, правда з кожним наступним роком вона може знижуватися.
Зверніть увагу
Слідкуйте за тим, щоб насіннєвий огірок НЕ перезріло на грядці. Якщо це трапиться - насіння можуть прорости прямо всередині нього.
Корисна порада
Огірок - овочева культура, однорічна рослина сімейства гарбузових. Плоди огірка містять близько 98% води, вітаміни С, В1, В2, невелика кількість вуглеводів, білки, солі фосфору, калію і заліза, каротин, ферменти, ефірне масло.