Як привчити дитину спати самостійно.

Перші два роки життя дитина дуже тісно пов'язаний з матір'ю. Вона є для нього центром всесвіту. Не дивно, що деякі діти досить важко переносять відлучення від годування грудьми або спільного з мамою сну. Як допомогти малюкові подолати ці випробування? Як зробити дитини більш самостійним і при цьому не створити для нього стресовій ситуації?
Вам знадобиться
  • - улюблена казка дитини;
  • - іграшки;
  • - прогулянка перед сном;
Інструкція
1
Перед тим, як укладати дитини спати окремо в перший раз поговоріть з ним про це. Поясніть йому, що він уже достатньо дорослий і може спати без мами. Підготуйте його. Якщо ви, нічого не пояснивши, забороніть дитині спати поряд з вами - цим ви можете травмувати свого малюка.
2
Погуляйте з дитиною ввечері. За день він, як правило, втомлюється від ігор, вечірня прогулянка сприятиме розслабленню. Не варто брати з собою м'яч, велосипед, самокат і т.п., рухливі ігри можуть сприяти порушенню нервової системи. Якщо дитина відмовляється йти без іграшок - візьміть набір для гри в пісочниці. А краще просто пройдіться. Якщо є собака - погуляйте з нею разом.
3
Приберіть разом кімнату. Попросіть малюка розставити розкидані за день іграшки по полицях, зібрати кубики, машинки, ляльки. Некваплива, монотонна діяльність в сукупності з втомою, скопилася за день, повинні заспокоїти дитини , підготувавши його до сну. Прибирання може стати своєрідним сигналом - пора лягає спати. Якщо прибирати кімнату щовечора, дитина рано чи пізно запам'ятає, що після цього він повинен відправлятися в ліжко. І перестане щоразу вередувати.
4
Переводите дитини на менш рухливі ігри ближче до вечора. Краще, якщо це будуть вже знайомі йому розваги. Дуже добре підійде читання улюбленої казки перед сном. Улюблена казкова історія заспокоїть дитини . Після прочитання спробуйте залишити малюка одного в кімнаті ненадовго, подивіться, як він себе поведе. Якщо буде плакати, відмовлятися спати - полежте з ним якийсь час, поки він не заспокоїться.
5
Купіть малюкові (або зробіть самі) ліжечко, в яку він із задоволенням буде забиратися щовечора. Якщо у вас хлопчик - можна декорувати ліжечко під корабель. Якщо дівчинка - зшити красиві фіранки, прикрасити спинку ліжка бісером, фольгою або тканиною. Фантазуйте. Сон теж може стати грою.
6
Дотримуйтеся режиму дня. Укладайте дитини спати в один і той же час. Організм налаштується таким чином, що дитина буде засипати сам в певний час.
Зверніть увагу
Чи не закривайте дитини в темній кімнаті, змушуючи заснути. Нічого доброго з цього не вийде. Для нього це може закінчитися найсильнішим нервовим стресом.
Корисна порада
Якщо малюк вередує і не хоче засипати, попросіть вплинути на нього когось із членів родини. Наприклад, батька. Як правило, діти в присутності батька поводяться стриманіше.