Як зробити тіньовий театр. Як виготовити ляльку для театру тіней.

Театр тіней - це видовищний і загадковий вигляд театрального мистецтва! Тінь супроводжує людину всюди, він може з нею грати, але втекти від неї не може. Зробити тіньовий театр зовсім не складно.
Вам знадобиться
  • - рама від картини або велика коробка,
  • - калька або світла тканина,
  • - щільний темний картон,
  • - ножиці,
  • - клей,
  • - олівець.
Інструкція
1
Знайдіть відповідний джерело світла - це може бути лампа або торшер з потужною лампочкою і можливістю направляти світло на екран театру. Електричне світло повинне падати ззаду і згори. Між екраном і джерелом світла розташовується ляльковод, який пересуває фігури перед екраном.
2
Для виготовлення екрана театру візьміть раму-багет від картини або виріжте екран у великій коробці. Натягніть світлу тканину або наклейте кальку, ось і готовий ваш екран для театру тіней. Можна обійтися і без рамок, якщо ви хочете зробити великі фігури учасників вистави або актори гратимуть самі. У такому випадку просто натягніть біле простирадло на мотузку.
3
Тепер приступайте до виготовлення ляльок, візьміть темний картон або щільний папір, тоді зображення на екрані вийде більш контрастним. Олівцем або крейдою намалюйте фігурку за принципом трафарету, вирізаючи всі важливі і характерні для цієї ляльки деталі. Це можна робити і ножицями, але найкраще підійде макетний висувною ніж.
4
До готової ляльці ззаду за допомогою скотча приклейте паличку, за яку ляльковод тримає фігурку. Приклеюйте акуратно, щоб не заклеїти вирізані деталі ляльки. Візьміть вийшла іграшку за паличку і рухайте їй - у вас вже є актор для вашого тіньового театру!
5
Підключіть до роботи дитини - ляльки виготовляти нескладно, але дуже цікаво. А з простим поданням з декількох фігурок діти впораються і самі. Побудьте в ролі глядача, а дитина розвине свої творчі здібності.
6
Вимкніть загальне світло і включіть лампу, спрямовану на екран. Вистава починається! Зверніть увагу, що в театрі тіней легко можна міняти розміри предметів - чим далі фігура від екрану, тим більше вона стає. Правда, в цьому випадку втрачається чіткість ліній. Експериментуйте з акторами самі і відкриєте справжнє диво театру тіней, зробленого своїми руками!
Зверніть увагу
Паперові персонажі недовговічні, краще вирізати їх з щільного картону або тонкої фанери.
Корисна порада
Використовуйте кольорову прозору плівку, заклейте їй очі персонажа і вони набудуть колір.