Як ловити харіуса взимку.

Харіус - житель тайгових річок. З настанням зими риба переміщається в глибокі місця річки з середньою течією. Щоб знайти харіуса взимку ви повинні бути дуже добре обізнані. До того ж лід взимку промерзає на 1,5 м завтовшки. Ледобур таку товщину не подужає, тому придумайте якісь подовжувачі. Перед тим як ви підете за харіусом, ретельно продумайте, як дістанетеся до місця, а також забезпечте себе від негоди. Вирушайте відразу, як тільки на річках з'явиться міцний лід.
Інструкція
1
Взимку ви можете ловити харіуса на поплавкову вудку. В бурхливих місцях річки, де лід не встановлюється, продовжуйте ловити цю рибу на літні снасті. Використовуйте звичайні гачки або штучну мушку. Якщо у вас є Забродні штани, то ви можете вийти прямо на перекати, там відпускайте приманку грати на течії.
2
Вантажило розміщуйте подалі, щоб риба його не помітила. Повідець виберіть від 300 мм. Якщо ви плануєте використовувати штучні мушки, все одно оснащувати їх хробаком або мотилем. Мушку в'яжіть на гачку №4-7. Нитки беріть будь-які з вовни, підійде навіть хутро білки, оленя.
3
Змайструєте кивковой вудку на харіуса . Приготуйте міцне вудилище довжиною 30-40 см з корковою ручкою і збільшеною котушкою. Запасіться волосінню 25 м, з діаметром 0,20-0,25 мм. Виберіть жорсткий кивок. В якості насадки використовуйте мотиля, хробака або живця.
4
прямовисно блешню застосовуйте на місцях з потужним теченіем.Прікорм вам не знадобиться. Взимку харіус добре клює на мотилей і черв'яків. Краще окрасьте черв'яків попередньо харчових фарбників. Можете, як приманку, використовувати гольян. Цей живець підходить, щоб на нього кидався 500-грамовий харіус, і здивує вас своєю витривалістю.
5
Так само принаджують харіуса блешні з намотаними клаптиками вовни, ниткою коричневого або червоного кольору з черв'яком, мотилем або шматочком свіжої риби. Харіус клює на невеликі світлі блешні. Гру блешнею ведіть в середньому темпі, амплітуда - 20-30 см. Робіть паузу. На ділянках з сильною течією при підлідному лові використовуйте м'які приманки спінінгів, оснащені джиг-головками.
6
Подбайте, щоб снасті були міцними, адже харіус клює різко. Вивуджуючи цю рибу, намагайтеся погасити перший ривок.
7
Пам'ятайте, що річка повинна мати донні ключі. Перебіг - порівняно швидке, з порожистими ділянками. Ваша мета - перекати і поріжки, тут легше спровокувати рибу на клювання. Крупний же харіус обережніший, воліє глибокі ями і плеса, сильний струмінь, вири.