Як виростити вуса.

Вуса - самий зручний і швидкий спосіб розмноження полуниці і суниці. Виняток становлять тільки сорти, які пагонів не утворюють взагалі. При розмноженні вусами повністю зберігаються генетичні особливості того чи іншого сорту. Саме тому для отримання високого врожаю наступного року необхідно заздалегідь подбати про полуничних вусах.
Вам знадобиться
  • -однорічна або дворічні кущі полуниці.
Інструкція
1
У різних регіонах вуса полуниці утворюються в різний час. Це залежить від багатьох факторів, і, в першу чергу, від освітленості. Полуниця починає інтенсивно випускати вуса, коли довгота для досягає 12 годин. Саме в цей момент починайте пильно спостерігати за молодими кущами полуниці. Старі кущі для розсади використовувати не рекомендується. Якщо брати вуса із занадто старих рослин, врожайність буде знижуватися, а сорт поступово виродиться.
2
Для маточника краще виділити окрему грядку. Це може бути всього кілька кущиків того сорти полуниці, який ви хотіли б вирощувати. Посадіть підходять за віком рослини. Змиріться з думкою про те, що ягід з них ви не отримаєте. Дочекайтеся цвітіння. Квітки на маткових рослинах обірвемо. Відсутність квітів і ягід сприятливо позначається на якості та кількості вусів.
3
Спочатку вуса стирчать вгору. Коли вони стають занадто довгими, то починають стелитися по землі. Вуса полуниці можуть бути парними і непарними. Нові рослинки утворюються тільки на парних. Непарні дають нові вуса, тому від них краще позбутися.
4
Приберіть зайві вуса. На материнській рослині їх не повинно бути більше п'яти. Виберіть найбільш міцні і сильні, а слабкі видаліть. Залиште вуса рости і дочекайтеся, поки утвориться 3 розетки. На найбільш сильних кущах можна залишити і по 5 розеток.
5
Дочекайтеся, коли утворюється перша розетка. Вона являє собою коротенький стебло, на якому може рости до 10 листочків. У їх пазухах знаходяться пазушні бруньки. Кущик закінчується верхівкової ниркою. У будь-якому випадку листочків не повинно бути менше трьох.
6
З укоріненням нових рослин зазвичай серйозних проблем не виникає. Вони чудово роблять це самі. Але дуже багато залежить від умов. Вуса добре вкорінюються при високій освітленості і в теплі. Важливі для них вміст кисню і вологість.
7
Коли розетки укореняться, відокремте нові рослини від материнського. Виділіть для них постійне місце і пересадите. Вибирайте тільки рослини, що не мають ознак гнилі, захворювань або поразки шкідниками. Місце для полуниці і суниці на дачі знайти нескладно. Ці рослини прекрасно ростуть в прохолодних місцях, але при цьому має бути хороше освітлення і порівняно висока вологість. Грунт переважніше нейтральна або із слабокислою реакцією. На одному місці суницю і полуницю рекомендується вирощувати не більше трьох років.
Корисна порада
Власну розсаду краще висаджувати в кінці серпня. Для весняних посадок її можна купити.
Вуса надають сильній половині людства особливий шарм і в той же час роблять вигляд більш мужнім. Щоб скоріше стати щасливим володарем рослинності над верхньою губою, необхідно посприяти зростанню волосся за допомогою різних харчових добавок і масок.
Вам знадобиться
  • - вітаміни;
  • - молочні продукти;
  • - цинк;
  • - шампунь;
  • - гірчичний порошок;
  • - касторове і реп'яхову олію.
Інструкція
1
Ріст волосся на тілі, в тому числі і на обличчі, залежить від кількості необхідних мікроелементів в організмі. Якщо ви неправильно або нераціонально харчуєтеся, почніть приймати вітамінний комплекс, у складі якого міститься велика доза кальцію. Якщо вам не підходить якась речовина, постарайтеся підібрати пивні дріжджі, в яких воно відсутнє.
2
Щетина добре відростає при високому рівні тестостерону в крові. Тому приймайте цинк. Він сприяє виробленню гормону, але не завдає шкоди здоров'ю, а, скоріше навпаки, покращує загальний стан не тільки волосся, але і шкіри. Також їжте більше продуктів, багатих цим мікроелементом.
3
Щодня випивайте 500 мл молока, кефіру або йогурту. Їжте сир, сир та інші молочні продукти. У них міститься не тільки багато кальцію, але і амінокислоти, що сприяють росту здорового волосся.
4
Купуйте шампунь «Активатор росту волосся». Аналогічно діють і засоби з пивними дріжджами, але мити ними вуса потрібно регулярно.
5
Кілька разів на тиждень робіть живильну маску. Змішайте реп'яхову і касторове масло в рівних пропорціях, підігрійте до 40 градусів. Потім додайте капсулу «Аевіт» (вітаміни на жировій основі) і ретельно перемішайте. Нанесіть на лінію росту волосся і залиште на годину. Це допоможе не тільки прискорити зростання вусів, але і позбавитися від лупи, якщо вона є.
6
Періодично робіть маску з гірчичного порошку. Додавайте приблизно 1 ч. Л. гірчиці на 10 мл сметани або масла. Отриману суміш нанесіть на вуса і потримайте 15 хвилин. Вмийтеся теплою водою.
7
У міру відростання вусів корегуйте їх форму. Для цієї мети використовуйте тріммер. Якщо ви самі не можете це зробити чи боїтеся все зіпсувати, відвідайте салон краси. Майстер впорається з поставленим завданням буквально за 5 хвилин.