Як встановити бордюр.

Зазвичай бордюри роблять на 10-15 см вище полотна доріжки. Матеріалом для їх виготовлення можуть служити бетон, дерево, тротуарна плитка, природний камінь, цегла, бордюрні блоки і т.д. Красиво виглядають садові доріжки, обрамлені червоною цеглою, поставленим на куточок.
Вам знадобиться
  • цемент, бордюр.
Інструкція
1
Зазвичай бордюри укладають в бетонну основу. Його заглубленная частина по висоті дорівнює висоті надземної частини. Установка бордюру виробляється до пристрою садової доріжки. Викопайте траншею вздовж передбачуваної доріжки на глибину, рівну половині висоти обраного бордюрного каменю. Приготуйте цементний розчин.
2
Виставите рівень, щоб всі камені встановлювалися на однакову висоту. Залийте розчин в траншею, встановіть бордюрні камені, залиште до повного застигання на добу.
3
Засипте бордюр із зовнішнього боку грунтом і приступите до укладання садової доріжки.
4
Для тривалого використання садової доріжки бордюр слід встановлювати вище її рівня, щоб пісок і грунт не потрапляли на полотно доріжки. Підстава бордюру можна влаштувати з піску і щебеню - тоді поліпшується дренаж всієї доріжки.
5
Існують також пластикові бордюри , які можна купити в магазинах садівництва. Для їх виготовлення використовується пластик високої щільності. Він простий в установці і добре видний на ділянці, тому може виконувати функцію разграничителя клумб, позначати рельєф місцевості і кордон викосили трави.
6
Деякі види пластикових бордюрів застосовують і для укладки тротуарної плитки. Його легко встановлювати, він не вимагає риття траншей і підготовки цементного підстави. Такий вид огорожі можна встановлювати по плавним лініям за допомогою якірних штифтів. Пластиковий бордюр витримує значні фізичні навантаження і зниження температури до 40оС.
Зверніть увагу
Невисокі огорожі полотна садової доріжки або тротуару, службовці для запобігання обламування або вимивання країв, а також для додання конструкції більшої міцності, називаються бордюром.