Як формувати пиріжки. Формування пиріжків.

Пиріжки - це один з найпопулярніших видів випічки. У кожного з нас є свій улюблений смак і начинка і навіть форма пиріжків. Найчастіше господині не замислюються над формою, воліючи віддати свою увагу начинці. Проте варто зауважити, що від тесту і того, що в нього будуть загортати, залежить і форма випічки.
Вам знадобиться
    • тісто
    • мука.
Інструкція
1
Від складу і виду тесту залежить дуже багато, не лише смак, але і форма. Якщо у вас звичайне дріжджове тісто, то варто акуратно ліпити коржики для пиріжків. Їх товщина повинна бути однаковою по всьому діаметру. В іншому випадку, якщо зробити кругляши дуже товстими, начинка залишиться непомітною, а якщо тонкими, то пиріжки вийдуть жорсткими. Дріжджове тісто легко піддається формуванню.
2
Якщо ви збираєтеся смажити пиріжки і використовуєте в якості начинки, наприклад, ягоди або повидло, то бажано надавати їм форму безпосередньо перед смаженням. В іншому випадку тісто може розтанути і потекти, пиріжок розпливеться і буде неакуратним.
3
Слоеноетісто також має свої секрети для надання форми, оскільки воно має багатошарову структуру, то варто це врахувати при розподілі начинки. Якщо розкачувати листкове тісто, то при випіканні шари не роздуються, пиріжки будуть більш щільними. При формуванні краю змочують водою, з'єднують і залишають на пару хвилин. Таким чином пиріжки не розійдуться, а начинка залишиться всередині.
4
Варто окремо розповісти про те, як формують самсу, беляш і розтягай. Самса готується з листкового тіста, яке розкочується у формі квадрата. Оскільки ці пиріжки мають вигляд трикутника, то начинка викладається на одну половину і зверху накривається другою половиною тіста, виходить трикутник. Беляш має круглу форму, тому варто рівномірно розкачати тісто у вигляді коржа, покласти в середину начинку, защепіть краю по колу. Розтягаї - це невеликі рибні пиріжки, формуються вони особливим чином. На середину коржа викладіть начинку, починайте защипувати краю мотузочкою з одного краю і, не доходячи до середини, з іншого боку. В середині залиште невелику дірочку. Так і формується розтягай.
Корисна порада
При защипування країв у вигляді мотузочки варто руки вмочати в борошно, щоб тісто пиріжків не прилипало. При цьому на вказівному пальці перебуватиме нижній шар тіста, а великим можна буде виробляти Защипуємо руху, він буде зверху.