Як знайти площу п'ятикутника. розрахувати площу неправильного п'ятикутника за формулою.

Це досить проста задача шкільного курсу. Для її вирішення достатньо знати кілька найпростіших математичних формул, які є основоположними в геометрії. Також знадобиться вміння логічно міркувати та вважати на калькуляторі.
Вам знадобиться
  • - мінімальні дані, необхідні для вирішення задачі, а саме довжина кожної сторони і діагоналі п'ятикутника;
  • - калькулятор;
  • - ручка;
  • - лист папери.
Інструкція
1
Уважно прочитайте умову поставленої задачі. Керуючись ним, намалюйте на аркуші паперу передбачуваний п'ятикутник.
2
Позначте довжину кожної з його сторін.
3
Проведіть в п'ятикутнику дві діагоналі. Позначте довжину кожної діагоналі.
4
Зверніть увагу на те, що вийшло в результаті проведення діагоналей, і ви побачите, що вони розбивають п'ятикутник на три різних між собою трикутника.
5
З вершини кожного трикутника проведіть висоту до його основи.
6
Виміряйте довжину висоти опущеною на підставу для кожного трикутника.
7
Визначте площі всіх трьох трикутників за формулою, наведеною нижче: S =? ? H? a, де S - обчислюється площа трикутника; H - висота кожного трикутника; a - довжина основи трикутника.
8
Обчисліть площа п'ятикутника, склавши площі цих трьох трикутників.
Зверніть увагу
Пам'ятайте, що правильним вважається той п'ятикутник, у якого і всі сторони, і всі кути рівні між собою. Якщо хоча б одна сторона або кут відрізняється від інших, то п'ятикутник не рахується правильним, і його площа не можна розраховувати по спрощеній схемі.
Корисна порада
Найпростіше визначити площу правильного п'ятикутника. Для цього достатньо просто обчислити площу одного з трикутників, а потім помножити її на їх кількість. Адже діагоналі в правильному п'ятикутнику розбивають його на трикутники однакової площі. Значно спрощується задача і в тому випадку, якщо два кути п'ятикутника є прямими. Досить провести одну діагональ, яка розіб'є п'ятикутник на трикутник і прямокутник, площі яких можна знайти зовсім просто. Сума обчислених площ дорівнюватиме площі самого п'ятикутника.