Як креслити деталі.

Креслення деталей і складальних одиниць - це щоденна праця інженера-конструктора або студента, що виконує курсовий проект або диплом. Завдяки сучасним САПР, випускати конструкторську документацію стало набагато простіше, і терміни здачі готового проекту істотно скоротилися.
Інструкція
1
З'ясуйте розміри деталі , які необхідні для виконання її креслення. Як правило, деталі входять до складу будь-яких складальних вузлів, блоків, механізмів. Відповідно, розміри деталей безпосередньо залежать від розмірів складальної одиниці.
2
Присвойте деталі номер. Поцікавтеся на підприємстві, як прийнято давати номери. Номер деталі найчастіше складається з букв, які характеризують підприємство і складальний вузол, а також цифр, які присвоюються картотекою підприємства-розробника. Якщо ви виконуєте креслення деталі в університеті, номер креслення ви можете дізнатися на кафедрі інженерної графіки або кафедрі, яка дала вам завдання.
3
Дайте деталі назву. Воно має бути грамотним з технічної точки зору. Не можна назвати деталь «Папірець» або «Коробочка». Замість цього використовуйте найменування «Прокладка» або «Кожух». Подумайте, на що найбільше схожа ваша деталь і назвіть її відповідним терміном, використовуваним в конструкторської документації. Якщо ви сумніваєтеся в правильності назви, проконсультуйтеся зі своїм начальником або науковим керівником.
4
Перед початком роботи накидайте ескіз деталі на папері. Визначтеся з масштабом зображення і форматом, на якому буде накреслена деталь. Пам'ятайте, що креслення повинен бути зручним до прочитання. Порахуйте кількість аркушів, необхідне для креслення. У деяких випадках технічні вимоги або велика кількість видів не вміщаються на одному аркуші.
5
Накресліть рамку формату по ГОСТу. Якщо ви креслите за допомогою САПР, можете застосувати готові файли накреслених рамок. Заповніть рамку вже наявної у вас інформацією про деталі : найменування деталі , номер, масштаб, формат, матеріал і т.д.
6
Оберіть головний вид деталі . Цей вид повинен бути самим інформативним, тобто на ньому деталь повинна бути зображена найбільш наочно. Накресліть цей вид з необхідними розрізами та перерізами, якщо в деталі є отвори або пази, які потрібно показати.
7
Виконайте інші види деталі (вид зверху, вид зліва і т.п.) з розрізами та перерізами, якщо головний вид не дає достатнього уявлення про її формі.
8
Нанесіть розміри з допусками. На кожному виді має бути приблизно однакова кількість розмірів, щоб креслення не виглядав громіздко і його можна було прочитати. Пам'ятайте, що по вашій документації майстер повинен буде виконати деталь самостійно, без підказок. Це означає, що вся необхідна інформація повинна бути на кресленні.
9
Напишіть технічні вимоги до деталі . Зазвичай цей текст розташовується над основним написом креслення. Не забудьте вказати інформацію, необхідну для виготовлення деталі .
10
Якщо ви використовуєте систему 3D-моделювання, виконати види деталі можна з її допомогою. Як правило, такі програми мають на увазі автоматичне виконання видів на основі 3D-моделі. Виберіть відповідний пункт програми і вставте потрібні вам види деталі , виконайте необхідні розрізи, перерізи, проставте розміри і напишіть технічні вимоги.
Корисна порада
При роботі над кресленням деталі використовуйте галузеві стандарти підприємства і ГОСТ на конструкторську документацію. Також не забудьте ввести деталь в специфікацію на складальний вузол, до якого вона входить. Для цього в розділі «Деталі» специфікації у відповідні графи введіть формат, в якому вона виконана (наприклад, А4, А3 і т.д.), її номер, назва, а також кількість деталей, необхідних для даного вузла.
Грамотне і правильне оформлення креслень потрібно для зручності їх перегляду і читання. Будь-який проект повинен риси згідно з вимогами, які викладені в єдиній системі конструкторської документації. Рамку для креслення можна скачати готову в інтернеті, якщо є така можливість, а можна накреслити самостійно.
Вам знадобиться
  • - аркуш паперу;
  • - олівці різної твердості;
  • - лінійка;
  • - комп'ютер.
Інструкція
1
Визначте з форматом, на якому плануєте виконувати креслення. Як правило в кресленні, інженерної графіки або на підприємствах використовуються формати А4, А3, А2 і А1. Є також нестандартні формати, зокрема А4х3, з величиною дорівнює трьом форматам А4, які розташовані вертикально.
2
Додайте лист горизонтально, т. Е. Альбомне розташування. Якщо рамку необхідно зробити на аркуші формату А4, то розташуйте його вертикально.
3
Накресліть олівцем кордону рамки. Щоб зробити це правильно відступите від лівого краю аркуша 20 мм, від правого, верхнього, нижнього по 5 мм, згідно з цими відступами прокреслите чотири лінії. Основні лінії рамки викреслюють суцільними. У деяких місцях товщина ліній рамки буде трохи більше товщини ліній, основного креслення. Якщо креслите рамку за допомогою комп'ютера, то задайте товщину ліній програмним способом. Лінії рамки в цьому випадку будуть відображені вибраним кольором.
4
При виконанні креслення рамки, користуючись олівцем і папером, правильно зробіть вибір олівця. Для креслення візьміть кілька олівців з різною твердістю. Лінія, проведена олівцем з дуже м'яким стрижнем, буде виглядати яскраво, але вона при дотику буде легко змазуватися. Олівець з дуже твердим грифелем буде різати папір. Тому підберіть золоту середину - олівець з м'яким або твердо-м'яким грифелем. На олівцях вітчизняного виробництва написані літери М і ТМ (м'який або твердо-м'який), а на імпортних аналогах будуть латинські букви В і НВ відповідно. Також потурбуйтеся про правильну заточенню олівця.
5
Накресліть основний штамп. Він виглядає як невелика таблиця в нижньому кутку з правого боку аркуша. Розміри основного напису повинні бути 185х55 мм і складатися з декількох граф з підписами. При кресленні керуйтеся ГОСТом 2.104-68, в якому вказані точні розміри кожної з граф.
6
До кресленням рамки накресліть кілька додаткових граф. Одну з них розташуйте у верхньому куті аркуша зліва. Ця графа дублює позначення документа, який зазначено в основний написи і розгорнуто на 180 °. Розміри цієї графи 70х14 мм. Уздовж лівого боку аркуша накресліть графи, які буде заповнювати відділ технічної документації.
7
Внесіть в основний напис ту інформацію, яка відома про проект. Це може бути: позначення документа, найменування вироби, кількість аркушів, масштаб, прізвище розробника, перевіряючого і т.д. Всі ці написи виконуйте креслярським шрифтом за ГОСТом 2.304-81. Якщо креслення рамки робите на комп'ютері, то поміняйте шрифт в меню програм.