Як вшити кант.

Кант - потовщений край тасьми, вшивається в шви або по краях текстильних виробів. Для більшого обсягу в нього часто вставляється шнур. Оздоблення кантом добре підкреслює конструктивні лінії вироби, що особливо актуально при пошитті виробів з тканин з строкатим малюнком. Кант и помітно прикрашають одяг або предмети інтер'єру і надають їм акуратний закінчений вигляд. Магазини швейної фурнітури пропонують великий вибір готових кантів, але їх нескладно виготовити і самостійно. Вшивається кант за допомогою спеціальної лапки.
Вам знадобиться
  • - готовий обробний кант
  • - швейні приналежності;
  • - праска.
  • Для виготовлення канта:
  • - тканина в тон тканини або контрастна;
  • - шнур.
Інструкція
1
Підготуйте необхідну кількість готового канта або зробіть його самостійно. Для обробки виробу вам знадобиться кант довжиною, рівній сумі довжин всіх оброблюваних швів плюс припуски на шви. Розрахуйте цю величину.
2
Якщо ви вирішили використовувати кант, виготовлений самостійно, то спочатку підготуйте косу бейку в розрахованому для готового канта кількості. З тканини по косій (тобто під кутом 45 градусів до часткової нитки) викроїте смужки, ширина яких дорівнює подвоєною ширині канта в готовому вигляді (виступаючої з швів частини) плюс припуски на шви (по довгих зрізами - 1,5 см, по коротким - 0,5). Стачайте смужки між собою в довгу бейку.
3
Якщо вам потрібен об'ємний кант, то вставте в нього шнур. Зігніть бейку навпіл по всій довжині виворотом всередину, а в середину згину помістіть шнур. Сколите або змітайте бейку близько до шнуру. Прокладіть рядок вздовж шнура за допомогою спеціальної лапки для ушивання канта.
4
Щоб обробити кантом край коміра або манжети, накладіть кант на одну з деталей цих елементів обличчям до обличчя, поєднавши зрізи (виступаючі, або зовнішні, краю канта дивляться в центр деталі). Приметайте кант до деталі по лінії шва.
5
Якщо ви використовуєте об'ємний кант, на якому є отстрочка вздовж шнура, то, пріметивая, прокладайте стібки, захоплюючи цю строчку в шов, щоб на готовому виробі її не було видно. На кутах та заокругленнях припуски канта надсекіте. Прітачать кант по намітки.
6
Другу деталь коміра або манжети накладіть на деталь з кантом обличчям до обличчя, сумістите зрізи. Приметайте і прострочіть по шву приточування канта. Припуски на комірі (манжеті) зріжте близько до рядку.
7
Виверніть окантований елемент, розправте його куточки і краю. Замітає краю, виправляючи кант, отутюжьте і відстрочити в край (на відстані 1 мм від краю).
8
В рельєфні шви і інші зрізи кант втачівают схожим способом. Накладіть кант на припуск однієї з деталей обличчям до обличчя, поєднуючи зрізи, і приметайте. Другу деталь крою складіть з першої лицьовими сторонами. Прострочіть по лінії шва, розкладіть Стачать деталі лицьовою стороною вниз. Заутюжьте припуски в одну сторону. Настрочити з лицьового боку в край близько до окантовці.
Корисна порада
При обробці заокруглених або фігурних зрізів кантом їх потрібно обов'язково зміцнити спеціальної клейової стрічкою з флізеліну. При Прітачіванія канта край цієї стрічки захоплюють в шов.