Як очистити срібні вироби.

Срібні прикраси вельми популярні. Але, на жаль, носити їх без чистки довго не можна, оскільки ці вироби мають властивість з часом чорніти. І коли це сталося, багато хто задається природним питанням: як же все-таки самому почистити срібні вироби ?
Інструкція
1
Насправді, способів зробити це в домашніх умовах безліч. Перший (і найпоширеніший) - це чистка нашатирним спиртом. Тільки не в чистому вигляді, а обов'язково розбавленому водою. Отже, візьміть літр води і влийте туди дві столові ложки нашатирю. Ретельно перемішайте. Протріть цим розчином вироби зі срібла. Ті, що дуже забруднені, можна опустити в розчин хвилин на 30-60. Після чищення обов'язково протріть сухою ворсистої тканиною. За таким же принципом можна розвести у воді і соду. Вона теж непогано видаляє наліт, що утворився.
2
Допоможе також і підігрітий 6% розчин оцту. Їм можна просто протерти прикраси. Якщо срібний виріб покрито захисним шаром, то можна почистити його зубним порошком. Після чищення прополоскати і протерти.
3
Можна також використовувати всі ці кошти разом: змішати п'ять частин води з двома частинами нашатирного спирту і двома частинами зубного порошку. Масою, яка вийшла почистити всі вироби зі срібла. Особливо темні можна також залишити на кілька хвилин намазаними цієї пастою. Після всього цього, прикраси слід добре прополоскати і насухо витерти.
4
Для домашньої очищення срібних виробів від нальоту можна використовувати і магазинні хімічні поліролі. Наприклад, Silver Clean. Спеціальний склад таких засобів дозволяє швидко і без особливих зусиль повернути первісний блиск улюбленим прикрасам. Вони також досить ефективні при правильному використанні. Достатньо лише за допомогою ганчірочки нанести на виріб і потерти. Або покласти вироби в спеціальний кошик, налити засіб згідно інструкції і потрясти кілька хвилин, після чого добре прополоскати в теплій воді і витерти ганчіркою, тільки обов'язково м'якою.
5
Щоб ваші улюблені прикраси згодом темніли не так швидко, можна віддати їх ювеліра, щоб він покрив їх спеціальною захисною плівкою. Але навіть після таких маніпуляцій потрібно правильно зберігати вироби . Ідеально - в окремих для кожного прикраси футлярах з м'якою оббивкою, але підійдуть і м'які мішечки.
Зверніть увагу
Срібло - м'який метал, тому чистити його агресивними засобами або занадто ретельно не варто. Є ризик подряпати виріб.