Як отримати з метану ацетилен. Отримання ацетилену з метану.

Ацетилен - найпростіший представник класу алкинов, тобто вуглеводнів, що мають у своїй молекулі потрійний зв'язок. Його хімічна формула C2H2. Це безбарвний газ, легший за повітря, вельми вибухонебезпечний і хімічно активний. Зберігають ацетилен в сталевих герметичних ємностях, краще - з деревним вугіллям.
Інструкція
1
Найпростіший спосіб отримання ацетилену - реакція карбіду кальцію з водою. Напевно багато діти пам'ятають, як кидали шматочки карбіду в калюжі. Негайно ж починалося бурхливий шипіння, і карбід буквально «танув» в образующейся піні. Ця реакція йде наступним чином: СаС2 + 2Н2О = С2Н2 + Са (ОН) 2
2
Якщо використовується технічний карбід, забруднений домішками, реакція супроводжується неприємним запахом через утворення поряд з ацетиленом невеликих кількостей отруйних газів сірководню, фосфіну і т.д.
3
В даний час основний промисловий метод отримання ацетилену - крекінг (розрив зв'язків -С-С- під дією високих температур і в присутності каталізаторів) природного газу метану. Він найбільш обгрунтований економічно і технологічно зважаючи на наявність легкодоступного і недорогого сировини. Здійснюється двома шляхами: або пропуском метану через розпечені електроди (температура реакційного обсягу близько 1600 градусів), з наступним швидким охолодженням, або з використанням тепла, що утворюється при частковому згорянні ацетилену.
4
У першому випадку реакція йде таким чином: 2СН4 = С2Н2 + 3Н2Во другому випадку: 6СН4 + 4О2 = С2Н2 + 8Н2 + 3СО + СО2 + 3Н2О
Зверніть увагу
Ні в якому разі не можна комплектувати балони з ацетиленом бронзовими вентилями, оскільки до складу бронзи входить мідь, а з цим металом ацетилен реагує, утворюючи дуже вибухонебезпечну сіль.
Корисна порада
Ацетилен знаходить широке застосування в різних областях виробництва. Він використовується в якості сировини при синтезі етилового спирту, оцтової кислоти, деяких видів каучуку і пластмас. Повсюдно застосовується при зварювальних роботах і при різанні металів, при окисленні ацетилену киснем утворюється дуже сильне полум'я. Служить джерелом дуже яскравого світла в автономних світильниках. На його основі синтезують вибухові речовини (ацетиленіди), які використовують як детонаторів.