Як зробити огранювання каменів.

Без будь-яких сумнівів, в ювелірній справі вважається стандартом діамантове ограновування. Справа в тому, що саме цей вид ограновування допомагає додати каменю лиск і найбільшу сяйво. При цьому відмінно дотримується не тільки пропорції, форма, але й кількість граней.
Вам знадобиться
  • Рапідограф, цемент, осколок іншого алмазу, ніж, алмазний різець, мастика, вода, верстати
Інструкція
1
Проведіть попередній огляд. Вам потрібно визначитися і вибрати найоптимальніший спосіб його обробки, причому потрібно врахувати всі нерівномірності і дефекти.
2
Розмітьте камінь. Це потрібно робити таким чином, щоб самій густозабарвлені була нижня сторона каменя. Намітьте лінії розколювання або розпилювання, використовуючи рапідограф. Заздалегідь продумайте, як краще прибрати дефекти каменю під час огранювання.
3
Розділіть камінь на частини. Для цього вам потрібно розпиляти його або розколоти. Для цього закріпіть алмаз на оправі спеціальним цементом. Нанесіть риску (ризику) на ребрі кристала іншим алмазом або осколком. Після цього вставте в ризику спеціальний ніж і відколи частина алмаза.
4
Щоб додати каменю форми, проведіть обдирання. Провести її потрібно вручну. Використовується для цього алмазний різець, який закріплюється в державке. Алмазу потрібно надати необхідну форму, а гострі грані і ребра сгладьте. Для обдирання можете ще використовувати спеціальні верстати, на яких встановлені кола з алмазним напиленням. Камінь повинен обертатися зі швидкістю не нижче 100 і не вище 700 об/хв .. У цей час швидкість алмазного диска підберіть самостійно, враховуючи швидкість заготовки. Використовуючи мастику, приклейте камінь до торця оправки. Її, у свою чергу, вставте в спеціальний пристрій на верстаті. Під час обробки використовуйте воду для охолодження.
5
Далі вам потрібно зробити огранювання каменю. З початку відшліфуйте. Головне завдання - зняти основну масу каменя і нанести на його поверхню грані певної форми. Для шліфування використовуйте спеціальні верстати, які оснащені ограночного диском.
6
Після виготовлення відокремте камінь від державки, і ретельно промийте в ультразвукової ванні.
Зверніть увагу
Під час обдирання камінь не виходить обробити. Підкоригує швидкості обертання каменя і диска. Якщо камінь не піддається - додайте швидкість, навпаки, занадто швидко йде процес - зменшуйте.