Як зшити парашут.

Мабуть, сьогодні жоден літак не піднімається в повітря без страховки у вигляді парашутів . Парашутизм став не тільки видовищним і професійним спортом, але і екстремальним розвагою. Професіонали використовують парашути перевірених торгових марок, але справжні любителі шиють купола самостійно.
Вам знадобиться
  • -легка та щільна тканина.
Інструкція
1
Насамперед, купите в магазині щільну легку тканину (болоньєвих тканину або підкладкова саржа), міцні шовкові або лавсанові нитки, тонку капронову мотузку для строп і вузьку шовкову стрічку. Звичайно, професійні парашути шиються з парашутного шовку в спеціалізованих майстернях. Однак існує чимало захоплюючих хобі, які також потребують невеликих парашутах.
2
Розрахуйте необхідну площу парашута, виходячи з маси апарату, який буде на ньому спускатися, і необхідної швидкості зниження (номінальна швидкість зниження для людини 5мс). Розрахункові формули можна взяти з підручників фізики.
3
Визначте окружність купола і розділіть її на клини. Намалюйте викрійку одного з клинів на бумаге.Скроіте парашут по намальованому кресленням. Не забудьте викроїти отвір в центрі куполу для кращого планування.
4
Сшейте клини один з одним на швейній машинці міцними лавсановими нитками. Обшийте купол по колу та кола центрального отвору шовковою стрічкою. Зробіть з цієї стрічки петлі посередині краю кожного клину.
5
Просмикніть в петлі капронові шнури або мотузки, закріпіть надійним вузлом. На інший кінець мотузок можна прив'язувати спусковий апарат.
Зверніть увагу
Здавна людина мріяв літати як птах. Лез для цього на високі гори, дзвіниці та вежі, стрибав униз. Розбивався, придумував крила, знову ліз, стрибав і падав. А оскільки падати було боляче, людина задумався і про те, щоб сповільнити падіння і приземлятися на землю м'яко. Ось так і з'явилися перші парашюти.Кітай і Африка, Русь Івана Грозного, Стародавній Рим - скрізь перебували сміливці, охочі літати або повільно падать.Парашют - це пристосування, що уповільнює падіння людини до швидкості безпечною для його приземлення. З розвитком повітроплавання парашут став необхідним елементом безпеки человека.Современние парашути не йдуть ні в яке порівняння з древніми конструкціями. Наш співвітчизник Гліб Євгенович Котельников увійшов в історію як винахідник авіаційного ранцевого парашута. Він вважав, що парашут повинен бути обов'язковою частиною екіпіровки кожного льотчика. І виявився правий.
Парашутний спорт сьогодні - один з найбільш затребуваних екстремальних видів спорту серед молоді, що вимагає точних дій і певних знань, від яких насамперед залежатиме життя парашутиста. Саме тому перед стрибком з парашутом людина повинна пройти спеціальну підготовку та інструктаж, які дозволять не зробити помилок при стрибку, розкажуть, як зібрати парашут правильно і розкриють інші не менш важливі питання перед початківцям парашутистом.
Інструкція
1
Насамперед, хотілося б зауважити, що збирається парашут «вкладається», тобто фахівцем, навченим особою, відповідальною за укладку, і «допомагає» - як правило, самим парашутистом. При цьому всі дії чітко контролюються інструктором.
2
Огляньте парашут перед укладанням. Для цього необхідно по черзі виконати наступні дії. Огляньте купола і стропи. Для цього необхідно на просвіт перевірити всі рядки і тканина купола. Тканина не повинна мати жодних сторонніх плям, повинна бути платною і цілісною. Стропи необхідно скласти разом і натягнути, щоб бачити їх цілісність і міцність.
3
Огляньте чохол купола. Слід уважно оглянути чохол на наявність пошкоджень, всі дрібні частини повинні бути справними.
4
Огляньте уважно гумові стільники. У разі якщо вами виявлені пошкодження, замініть стільники новими. Пам'ятайте, що проводити ремонт гумових сот суворо заборонено.
5
Огляньте підвісну систему. Дана система повинна бути так само без ушкоджень кріплень і текстильних деталей. Перевірте справність шнурового кільця, люверсів, карабінів, конусів, чохла і витяжного троса. Огляньте на предмет цілісності сумку, в яку буде проводитися укладка парашута.
6
Підготуйте парашут до складання. Вставте в гнучкий шланг трос витяжного кільця. Вкладіть саме кільце в кишеньку підвісної системи. З'єднайте замки на підвісній системі з двома пряжками.
7
Покладіть близько ранця для парашута все спорядження. Розташуйте підвісну систему вільними кінцями вгору. Ранець повинен лежати на підвісній системі. Пропустіть Укладальні трубку через люверси. Одягніть пружини на конус.
8
Почніть складати конус. Для цього спочатку складіть полотнище парашута, починаючи робити це знизу вгору. Перекиньте одну частину (праву) купола на ліву його половину. При цьому важливо, щоб маркування було зверху.
9
Складіть стропи після того, як закінчили з конусом. Надіньте на купол чохол і розташуйте його на ранці. Просмикніть гумові соти в кишені і пропустіть гнучкий шланг в шлевку підвісної системи.
10
Затисніть в дротяні петлі, які розташовані на клапанах, ранцеві гумки. Укладіть витяжку під ранцеві гуми. Для цього просмикніть петлю витяжного троса в петлю мотузки, а після цього в петлю троса пропустіть кінчик мотузки з карабіном і затягніть петлю.
11
Вкладіть карабін витяжної мотузки в праву кишеню клапана. Заправте кінчик гнучкого шланга в ранець під правий клапан. Заправте витяжну мотузку на правому клапані ранця в кільце. Все готово - парашут зібраний і готовий до експлуатації.