Як зшити статут. Як правильно завірити статут установи.

Статут є одним з основних документів будь-якого підприємства чи організації. Існують певні правила для його оформлення та зберігання. Часто в процесі поточної діяльності у багатьох підприємств виникає необхідність представляти статут (вірніше, його копію) в різні установи або діловим партнерам, і виникає питання про те, як правильно його прошити. Прошивати статут слід за тими ж правилами, що і всі інші документи.
Інструкція
1
Статут прошивається з лівого боку по центру лінії вертикального зрізу. Місце прошивки не повинно знаходитися дуже близько до лівого краю документа, щоб сторінки не порвалися і не розлетілися. У той же час слід стежити за тим, щоб прошивка не заважала вільно поводитися зі сторінками документа (гортати, знімати копії і так далі) і не заходила на текст.
2
Для прошивки статуту, як правило, роблять три проколи (рідше - два проколу) на відстані в кілька сантиметрів. Довжина стібка не повинна бути занадто короткою або дуже довгою. У середньому, буде достатньо відстані між двома проколами в 1,5-2 сантиметри, що в цілому складе 3-4 сантиметри від першого отвору до останнього.
3
Отвори можна зробити за допомогою голки, якою прошивається документ або за допомогою канцелярського шила (якщо в статуті занадто багато сторінок).
4
Нитка повинна бути міцною. Використовують або спеціальну нитку, або звичайну, але тоді її складають у кілька разів. Саму сходинку прокладають для надійності два рази. Кінці нитки зав'язують вузлом із зворотного боку документа, випустивши їх із центрального отвори. Кінці не повинні бути занадто короткими, зазвичай їх довжина становить 6-10 сантиметрів. Для вірності нитки і вузол іноді заливають клеєм, щоб забезпечити збереження і недоторканність прошитих сторінок статуту.
5
Далі на місце прошивки приклеюють спеціальну інформаційну наклейку, в якій містяться дані про те, скільки листів міститься в документі і про те, що всі вони пронумеровані. Вона не повинна бути занадто широкою, але в той же час, повинна дозволяти розмістити на ній необхідні записи і закривати місце прошивки.
6
Записи, зроблені на інформаційній наклейці, засвідчують печаткою підприємства та підписом керівника. Наклейка повинна заходити на місце прошивки і вільні кінці нитки або як мінімум, на кінці нитки, але не закривати їх цілком. Печатка ставиться з таким обліком, щоб заходити на частину наклейки, кінці нитки і частина самого статуту.
Зверніть увагу
Безпосередньо сам статут прошивається не надто часто. Оригінал доводиться прошивати тоді, коли підприємство вперше реєструє статут при установі і в тих випадках, коли зміни в статуті подаються до податкового органу у вигляді нової редакції статуту. В інших випадках мова, в основному, йде про копії статуту. Тим не менш, правила прошивки документа одні й ті ж.