Як зробити еркер.

Все, напевно, бачили гарні будинки, на яких як би виступає частина будівлі, що нагадує балкон, тільки закрита. Цей елемент будівлі і називається еркером . За допомогою еркера можна розширити площу внутрішнього приміщення, збільшити інтенсивність освітлення (для цієї мети еркер постачають суцільним склінням або вікнами), влаштувати, крім міні-зони, зимовий сад або міні-кабінет. Форми еркерів бувають різні - багатогранні, прямокутні, круглі. Крім цього, еркери можуть виконуватися не тільки одноповерховими, але і в кілька поверхів, а часто на всю висоту фасаду будівлі.
Інструкція
1
Несучою конструкцією для пристрою еркерів служать консольні балки, камені або ризаліт. Верхню частину еркера доцільно виконувати у вигляді ската, можна навіть декількох. Іноді можна побачити навіть «башточки» еркерного типу, що підносяться над основним карнизом зданія.По типам розрізняють еркери зовнішні, внутрішні, кутові і настінні.
2
Як правило, еркери будуються на основі каркаса. При малій кількості поверхів використовуються два основних типи каркаса - це металеві або дерев'яні.
3
Стіновий каркас складається з вертикальних стійок і горизонтальних лежнів. Металеві каркаси, на відміну від дерев'яних, мають ту перевагу, що їх конструкції стабільні в розмірах і не дають усадки, що дозволяє відразу ставити вікна та двері, а потім, залежно від готовності еркера і всієї будови, приступати до будь-яких опоряджувальних робіт з мінімальними тимчасовими втратами. Крім того, більш міцні сталеві конструкції дають можливість виконувати віконні прорізи будь-якої ширини і застосовувати різноманітні облицювальні і покрівельні матеріали.
4
Не думайте, що каркас еркера зможе порушити жорсткість стін і перекриттів, ймовірність цього практично нуль. Конструкція будь-якого еркера, за рахунок основних і додаткових секцій, забезпечить достатню жорсткість вашому житловому будівництву.
5
Не забудьте про кути еркера, їх конструкція повинні дозволити безпроблемно обшити внутрішні і зовнішні стіни. Для цього між стійками встановіть додаткові дошки, по всій довжині запилених, а простір між стійками заповніть монтажною піною або утеплювачем.
6
Є й невелика хитрість в зборі еркерний частини будинку: каркаси центральній частині еркера і фронтонних стін збирають і встановлюють у першу чергу, а потім приступають до бічних каркасам (зверху їх можна скріпити тимчасовими підпорами).