Як регулювати гриф.

Будь музичний інструмент вимагає за собою ретельного і своєчасного догляду, інакше відповість вам неякісним звучанням. Тому кожен поважаючий себе гітарист зобов'язаний знати не тільки правила настроювання струн, але і як регулювати гриф гітари.
Вам знадобиться
  • -гітара
  • -Шестігранний ключ відповідного розміру
Інструкція
1
Щоб розуміти, як регулювати гриф , вам потрібно представляти його будову. Справа в тому, що всередині дерева у будь гітари вбудований металевий штифт, який називається анкерним стрижнем (або просто анкером). Змінюючи вигин стержня, ви тим самим направляєте гриф гітари в потрібну вам сторону - або трохи ближче до струн, або трохи далі від них. Фактично, "підтяжка" може вимагатися вам не частіше разу на рік - гриф буде постійно згинатися через натягу струн, в цьому немає нічого надприродного. Втім, не варто дуже старатися з налаштуванням - дерево хоч і володіє запасом гнучкості, але при надмірному тиску може тріснути.
2
Вирішіть, чи потрібно вам змінити крен гриф а. Регулювання варто проводити в трьох випадках: якщо вірно налаштовані струни деренчать, якщо струни важко притискати до гриф у або якщо ви поставили на інструмент струни з більшою жорсткістю. Перші дві проблеми безпосередньо зважаться, якщо ви поправите гриф так, щоб відстань між "шісткою" (самої верхньої і товстої струною) і першим металевим порожком було 2-3 міліметри.
3
Слідкуйте за гриф ом після зміни струн. Помінявши їх на більш жорсткі, ви, тим самим, збільшите тиск на гриф і його вигин. Тому, не підкрутивши анкер ви не створите необхідний противагу, і стандартна форма скривиться. Зрозуміло, дерево цей вигин не зламає, але ви відчуєте істотну зміну складності гри.
4
Знайдіть на гриф е отвір для шестигранного ключа. Воно може бути під гриф ом, на торці гриф а чи всередині гітарної "бочки", в тому місці, де гриф підходить до отвору. Вставивши в цю виїмку шестигранний ключ відповідного розміру і прокрутивши - ви зміните вигин анкера. Регулюйте його до тих пір, поки вам не стане зручно грати.
5
Якщо ви налаштовуєте гітару не для себе, а для одного, і перевірити "чи зручно грати" не можете, то скористайтеся наступним прийомом. Затисніть струну на першому та 15-ом ладу (як раз там, де гриф впирається в корпус) та оцініть прогин над сьомим ладом. Він повинен бути ясно видний, але не перевищувати 5-6 міліметрів.
Корисна порада
-Зручна вам грати після налаштування найкраще перевіряти на барі, яке вимагає найбільше сил.