Як влаштувати теплі підлоги.

Системи «тепла підлога» в наші дні вже перестали бути екзотикою і перетворилися на звичне явище. Багато людей оцінили переваги цього способу обігріву житла в порівнянні з традиційним централізованим опаленням. Способів створення «теплих підлог» сьогодні розроблено досить багато, так що основна складність в їх облаштуванні - це вибір найбільш оптимальної системи для вашого житла.
Інструкція
1
Вибирати її вам доведеться серед трьох можливих типів "теплих підлог": кабельного електричного, водяного і повітряного. Потрібно враховувати, що водяна і повітряний "тепла підлога" більш підійде для приватного будинку, оскільки ці системи монтуються в бетонну основу підлоги і створюються ще на етапі будівництва самого будинку. Для міських квартир у багатоповерхових будинках кращим рішенням стане вибір електричного «теплої підлоги».
2
Крім того, електричний «тепла підлога» набагато простіше в своєму пристрої. В інсталяційний комплект входять нагрівальні кабелі, металева фольга або сітка, що перешкоджає зіткненню кабелю з теплоізолятором, і власне теплоізоляція, що складається з пробки або пінопласту. Так само в магазинний комплект зазвичай включені термодатчик, терморегулятор і сталева монтажна стрічка для фіксації кабелю на підлозі. Тому в більшості випадків докуповувати щось в процесі пристрою «теплої підлоги» вам не доведеться.
3
Хоча пристрій електричного «теплої підлоги» порівняно нескладно, для його монтажу слід запросити досвідчених майстрів з профільної фірми. Навіть якщо вам здається, що в інструкції все зрозуміло викладено і ви самі впораєтеся, не відмовляйтеся від послуг фахівців. Не забувайте, що ви маєте справу з електрикою і навіть незначна помилка в установці або експлуатації може призвести до серйозних проблем.
4
Електричний «тепла підлога» монтується таким чином: повністю знімається підлогове покриття у відремонтованому приміщенні, на твердий і рівний чорнову підлогу укладається шар термоізоляції, на нього за допомогою монтажного скотча або бетонної стяжки закріплюється нагрівальний кабель. Поверх нагрівальних елементів укладається металева фольга або сітка. Потім назад встановлюється підлогове покриття. Якщо в якості такого покриття використовується ламінат, під нього необхідна додаткова підкладка.
5
Від нагрівального кабелю виводяться дроти до джерела електричного живлення і до терморегулятора. Терморегулятор - це електронний прилад, призначений для управління нагрівом статі. Зазвичай його зміцнюють на стіні на рівні побутового вимикача. Терморегулятори можуть бути різними в залежності від призначення всієї системи обігріву. Якщо «тепла підлога» застосовується в якості додаткового обігріву, терморегулятор використовує датчик температури підлоги. Після того як підлога нагрівається до заданої величини, терморегулятор відключає систему нагріву. Якщо ж електричний «тепла підлога» - це основна система опалення, терморегулятор оснащений датчиком температури повітря, за допомогою якого встановлює оптимальний режим нагріву підлоги.
Корисна порада
Коли вибираєте систему електричного "теплої підлоги" завжди звертайте увагу на тип входять до неї нагрівальних кабелів. Одножильні неекрановані кабелі значно дешевше двожильних екранованих, але їх не можна використовувати в приміщеннях з підвищеною вологістю через небезпеку виникнення короткого замикання.