Як навчити дитину підтягуватися.

Підтягуватися можна навчитися в будь-якому віці. Головне в цій справі - систематичність тренувань, правильний розподіл навантаження і націленість на результат. Для дорослого нормальним вважається 10-12 підтягувань, для дитини (початкова школа) - від 1 до 5 разів. При підтягуванні задіюється досить велика група м'язів: предплечия, черевний прес і трицепси. Вони виконують основну роботу. Але існує ще кілька м'язів, які зайняті як допоміжні під час підтягування - грудні м'язи, ромбовидні, біцепси і т.д.
Вам знадобиться
  • - турнік;
  • - гантелі.
Інструкція
1
Займіться з дитиною фізичною підготовкою. Тренування повинні бути щоденними, займайтеся разом з малюком, допомагайте йому в усьому. Для початку освойте кілька вправ з гантелями. Наприклад, вправа перше. Ноги - на ширині плечей. Руки - вільно, вздовж тіла. Гантелі на рахунок «один» піднімайте до пахвових западин, на рахунок «два» - опускайте в вихідну позицію. Повторюйте цю вправу десять-п'ятнадцять разів. Орієнтуйтеся станом дитини . Якщо він готовий продовжувати - збільшуйте навантаження.
2
Почніть тренування з турніком. Допомагайте дитині заплигувати на нього, дайте йому повисіти якийсь час на ньому вільно. Можливо, перші тренування і полягатимуть у тому, щоб просто навчитися триматися на турніку. Підтримуйте малюка, коли він застрибує на турнік і допомагайте спуститися. Не змушуйте його висіти довго, якщо у нього втомлюються руки або він просто не в настрої займатися.
3
Притримуйте дитини рівно настільки, щоб він сам міг прикладати зусилля. Дайте йому можливість тягнутися з усією сили, тільки тоді у нього вийде підтягнутися в перший раз. Після цього можна збільшити кількість тренувань.
4
Не вимагайте декількох підтягувань відразу ж після того, як дитина підтягнувся вперше. Перш, ніж він зможе підтягнутися двічі, пройде ще час. Для початкової школи результат в п'ять підтягувань за два-три місяці занять є більш ніж хорошим.
5
Спробуйте використовувати прийом «переміщення поперечини». Для перших тренувань закріпіть турнік досить низько. Нехай дитина підтягується спочатку напівсидячи. Після того, як двадцять підтягувань в такому положенні для нього не буде проблемою - піднімайте турнік вище.
Зверніть увагу
Якщо ваша дитина не може підтягуватися - не лайте його, тим більше, не називайте «дохляком, недотепою». Якщо все хлопчики в класі можуть потягнутися, крім нього, для дитини це може стати причиною для серйозного нервового стресу. Обов'язково допоможіть йому навчитися підтягуватися.
Корисна порада
З тренуваннями на турніку поєднуйте віджимання від підлоги, присідання і біг. Дитині краще отримувати комплексну навантаження на м'язи.