Як спіймати лося.

Чим молодший лось, тим загнати його простіше. Найважче зловити досвідченого лося-самця . Самки втомлюються набагато швидше, частіше зупиняються і рідко кидаються на мисливця. Ловлю лосів ямами іноді застосовують на західному Уралі. Яму влаштовують завжди в логах, на гірських перевалах, в долині річки, у всіх місцях, по яких лось проходить через Урал восени, навесні повертається назад. Досвід мисливців допоможе вам розібратися в головних секретах лову цієї тварини.
Інструкція
1
Ями на лося розташуйте в кілька рядів на віддаленій відстані один від одного. Головне розташування ям плануйте від півночі до півдня, у напрямку гірського хребта. Крім основних рядів влаштуйте побічні ланцюга ям від заходу до сходу. Визначте відстань ями від ями і кількість їх залежно від місцевості. Знайте, що мисливці викопують по нескольку десятків таких ям.
2
З'єднайте ями між собою високим частоколом жердини в три або чотири ряди. Адже лось повинен пройти в отвір вашої огорожі, до якої примикають боки ями. Довіртеся бувалим мисливцям: без огорожі тварина ніколи не потрапить в яму. Іноді лось перестрибує через огорожу або обходить цільну ланцюг ям.Следіте, щоб огорожа впритул прилягала до ямі, сохатий ступає з обережністю по краю ями, що часто дозволяє йому піти, якщо ваша огорожа не примикає до ями.
3
Яму копайте по виміру в довжину і глибину трохи більше саж, а шириною десь в два аршини. Щоб вона не обвалилася, поставте зруб з тонких колод. Стіни викладіть стоячим тином з гладких жердин. Землю з ями порозсипайте і прикрийте хмизом, а тріски відвезіть або спаліть.
4
Прикрийте отвір ями вздовж трьома або чотирма жердину, на які поперек накладіть прути, потім кладіть мох, а з самого верху - землю. Будьте дуже акуратні. Вкривайте яму без наскрізних отверстій.Зверь, що впав в неї, як правило, сидить сумирно, а виривається тоді, коли наближається мисливець.
5
Оглядайте ями частіше, ніж кожні два тижні. Заставши живого лося, ніколи не підходьте до нього спереду, тому що він може схопити вас за край одягу своєї сильної верхньої і мускулистої губою, а потім сдернуть до себе в яму і вбити ногами. Були випадки, коли лось діставав мисливця, що стоїть за півтора метра від переднього краю ями.
6
заколи лося, промисловець виймає його з ями на міцній мотузці за допомогою ворота. Потім з сохатого зніміть шкуру, тільки намагайтеся білувати його на максимальному видаленні від ями. Ямами або гонка по першій зимовій стежині ви зможете добути найбільшу кількість лосів на західному схилі Уралу. Східний Урал славиться зовсім іншими прийомами лову лосів.