Як побудувати вітряк.

З підвищенням цін на енергоносії останнім часом багато наших співгромадян стали замислюватися про альтернативні джерела енергії. До них відносяться сонячні батареї, мінігідростанціі, вітряні електростанції, простіше - вітряки .
Вам знадобиться
  • - комплектуючі (генератор 12V, ротор 1,5м, акумулятор 12V, алюмінієва бочка або нержавеющее відро, розподільна коробка для зовнішньої установки, щогла 10м, дроти, болти М6, хомути, моток нержавіючої дроту),
  • - інструменти (дриль зі свердлами, викрутка, кусачки, гайкові ключі).
Інструкція
1
Проте варто зауважити, що спосіб видобутку електроенергії за допомогою вітряка досить витратний (в монтажі і матеріалах) і не видає значної кількості електрики. До достоїнств вітряків відноситься їх практично постійна робота, оскільки електрику вітряні двигуни можуть видавати вже при швидкості вітру 2 мс цілодобово.
2
Пристрій вітряка припускає наявність вітроколеса з лопатями, редуктора, який передає і перетворює крутний момент, щоглу з вітрогенератором, акумуляторну батарею та інвертор для перетворення постійного струму в переменний.Некоторие з цих деталей вам доведеться купити в магазині. Майте на увазі, що потужний генератор вимагає більшого по вазі і діаметру вітроколеса, тобто значно ускладнює конструкцію.
3
Залийте бетонний фундамент, розрахований на висоту вашої щогли. Вглиб він повинен йти на 1,5 - 2м, над землею повинна залишитися майданчик в 1 м заввишки.
4
Переробіть шків генератора під фрикційне колесо з ободом або канавкою для рухомого приводного ременя, який з'єднується з ротором.
5
Розділіть днище бочки (відра) на чотири рівні частини. Відзначте точки розділу маркером, проведіть лінії перпендикулярно вниз з боків бочки (відра), розріжте ножицями по металу. Прикріпіть лопаті за центр днища болтами до шківа генератора. Відігніть готові лопаті.
6
Прикріпіть генератор до щогли, підключіть проводи до генератора. Зберіть ланцюг в розподільній коробці, встановіть в ланцюг акумулятор, інвертор. Швидкість обертання вітрогенератора регулюється вигином лопатей.
7
Встановіть щоглу на фундамент за допомогою анкерних болтів і розтяжок. Вийшов невеликий вітрогенератор, продуктивності якого вистачить для енергозабезпечення дачного будиночка.
вітряки або вітродвигуни називаються пристрої, що перетворюють енергію вітру в механічну енергію обертання. Цим вітряк відрізняється від вітрила, що використовує енергію вітру безпосередньо, без перетворення.
Інструкція
1
У літературі ви часто можете зустріти слово «вітряк» стосовно до вітрових млинів. Дійсно, вітряні млини були найпершими вітродвигуни, що використовують принцип перетворення енергії.
2
Вітряки також застосовувалися і застосовуються в даний час для підйому води з свердловин і колодязів. Зрошувальні водопідйомники мають невеликі вітряки. Водопідіймальні вітрові установки для артезіанських свердловин можуть мати досить значні розміри - їх багатолопатеву вітрові колеса часто досягають в діаметрі декількох десятків метрів.
3
Особливо широкого поширення набули вітрові електростанції. Ви напевно чули про гігантських вітрових електростанціях Голландії, що займають цілі поля і навіть заходять в прибережну зону моря. Вони складаються з великої кількості вітряків з електрогенераторами, з'єднаними в загальну мережу.
4
Принцип вітрової електростанції простий. Вісь вітряка безпосередньо або через систему передач з'єднується з віссю електричного генератора (динамо-машини). Знімається з генератора напруга направляється в мережу споживача або на зарядку акумуляторів.
5
Вітрові електростанції можуть бути і досить невеликими, призначеними для електропостачання дачної ділянки або приватного будинку. Бувають навіть мобільні варіанти таких пристроїв, що застосовуються в експедиціях чи туристичних походах.
6
Конструкції вітряків дуже різноманітні. Описаний вище вітряк з горизонтальною віссю, часто вживаний в вітряних млинах, зазвичай має від двох і більше лопатей, але може складатися і з однієї, оснащеної противагою. Лопаті вітряка іноді називають крилами або махами. Вони теж можуть відрізнятися по конструкції. Навіть у старовинних вітряків можна зустріти махи, сконструйовані як щілинне крило. У деяких вітряків лопаті гнучкі, виготовлені за принципом вітрила.
7
Вітряк з горизонтальною віссю має вітрове колесо, щоглу, на якій він монтується, і оперення. Останнє розгортає вітрове колесо віссю вздовж вітру. Є такі установки без оперення (наприклад, з вертикальною віссю).
8
Вітряки з вертикальною віссю іноді називають віндроторамі. Їх дія заснована на різниці сил повітряного опору в увігнутих і опуклих поверхонь. Цікаво, що перші такі пристрої застосовувалися на Сході в якості водопідйомників. Їх ротор складався з вітрил. Причому попутний вітер наповнював і штовхав лопаті, а зустрічний складав, зменшуючи їх опір.
9
Привабливість вітряків полягає в тому, що вони використовують безкоштовну енергію вітру. Такі пристрої не забруднюють воду і повітря продуктами горіння, не споживають кисень. Тому їх розглядають як альтернативний і екологічно чистий спосіб отримання енергії.
10
Є у вітряків і недоліки. Великі вітрові колеса становлять загрозу для птахів. Для отримання великої кількості електроенергії потрібно задіяти під вітроелектростанцію велику земельну площу. Вітру дмуть зі змінною швидкістю, що робить одержувану від вітряка енергію нестабільною. Остання проблема розв'язана, якщо частина енергії використовувати для зарядки акумуляторів.