Як очистити монети від нальоту. Як прибрати рожевий наліт з монети після лимонного соку відео.

Часто монети , що потрапляють до колекціонерів, мають пошарпаний зовнішній вигляд - плями корозії, бруд, потемнілий метал. Створюючи колекцію, хороший нумізмат ніколи не залишить в ній брудні або окислилися зразки. Яким же способом відновити якості старих монет?
Інструкція
1
Визначте сплав, з якого виготовлена монета. Для різних видів сплавів характерні різні види окислення, з якими по-різному доводиться боротися. Спільним для всіх видів сплавів є спосіб очищення монет від бруду і пилу. Необхідно промити монету в теплій проточній воді, використовуючи зубну щітку або м'яку пензлик. За такою ж технологією чистите і золоту монету, попередньо поклавши її в кашку з мила.
2
Перед очищенням срібних монет визначте пробу срібла, з якого вона виготовлена. Якщо срібло нижче шістсот двадцять п'ятого проби, використовуйте для його очищення простий лимонний сік. Монета повністю занурюється в розчин і не повинна перебувати в зіткненні з повітрям. Інакше на кордоні дотику може відбутися її окислення. Після необхідно промити монету проточною водою. Якщо срібло вище шістсот двадцять п'ятого проби, використовуйте нашатирний спирт. Він добре видалить бруд і наліт з поверхні монети .
3
Мідні монети чистять, занурюючи їх у мильний розчин. Це найбезпечніший спосіб для мідного сплаву, який дозволяє уникнути його пошкодження. Не забувайте виймати монети з розчину і промивати їх проточною водою, прочищаючи їх за допомогою м'якої щіточки. Також ефективно для очистки міді використовувати столовий оцет (вміст оцтової кислоти 5-10%). Якщо монета окислилась не сильно, час знаходження її в розчині повинне не перевищувати пару хвилин. При сильному окисленні залиште її в розчині на декілька годин. Перевертайте монети в розчині для прискорення хімічної реакції і більш ефективного очищення.
4
Монети зі сплаву цинку і заліза чистять слабким розчином соляної кислоти з наступним застосуванням щітки з жорсткою щетиною. Видаліть за допомогою голки або іншого гострого предмета ознаки іржі і нальоту. Опустіть монету в слабкий розчин соляної кислоти і тримайте там під постійним наглядом. Після розплавлення іржі і окислів промийте її в теплій проточній воді і протріть повстю.
У кожному будинку, мабуть, знайдуться залишені у спадок бабусями і дідусями кумедні, а то і корисні бронзові, мідні і латунні дрібнички: мідні джезви і латунні сотейники, ступки, дверні ручки, свічники та багато-багато іншого. Ці зручні і міцні красиві речі з часом темніють або покриваються нальотом. Так як же самостійно очистити старовинні речі від нальоту ?
Інструкція
1
Для чистки бронзи застосуєте тістоподібної масу з меленого цикорію з водою. Натріть бронзові вироби цією масою за допомогою щітки, після чого змийте її водою і обсушити.
2
засиджене мухами або запилені вироби з бронзи розгвинтити на частини, покладіть в ємність з розчиненим жовтим горохом, залийте водою і поставте на вогонь. Бронзу кип'ятіть в горосі протягом декількох годин, після чого промийте річ м'якою щіткою, щоб видалити частинки гороху і розкладіть для просушки. Після того як вироби висохли, натріть їх сухою ганчірочкою з крейдою.
3
Позолочені бронзові вироби (наприклад, підсвічники) очистіть від нагоревшего стеарину. Зробіть суміш з 30 частин води, 8 частин азотної кислоти і 1 частини сірчанокислого алюмінію. Слідкуйте за дотриманням пропорцій! Дуже обережно нанесіть пензликом суміш на виріб. Сушіть вичищені таким чином речі тільки у гарячій печі або на сонці.
4
Від іржі очищайте бронзові вироби наступним чином. Зваріть жовтий горох (його слід розтерти до стану густого тесту), що вийшла теплою масою обмажте річ. Через кілька годин, коли горохове тісто висохне, вимийте бронзу окропом начисто за допомогою щітки. Насухо витріть м'якою серветкою.
5
Потьмянілих алюмінієві або латунні поверхні можна оновити легко. Просто протріть їх звичайної стірательной гумкою.
6
Щоб видалити зелень і чорноту з поверхні латунного або мідного вироби, протріть його тампоном, попередньо змоченим в нашатирному спирті. Потім помийте метал в теплому мильному розчині.
7
Є ще один старовинний спосіб чистки міді, латуні та бронзи: розчиніть одну столову ложку солі в одній склянці молочної сироватки. Цією сумішшю просочіть фланелеву або суконну ганчірочку і використовуйте її для чистки вироби.