Як повернути гроші через суд.

Іноді ситуація складається так, що ви просто не можете відмовити людині, яка просить гроші в борг. Звичайно, допомагати родичам, друзям і гарним знайомим справа благородна, але при цьому не забудьте підстрахуватися. Візьміть з позичальника розписку або складіть договір позики - в цьому немає нічого ганебного, а от у випадку непередбачених обставин, така розписка допоможе вам повернути гроші через суд.
Вам знадобиться
  • - договір позики або розписка;
  • - допомога адвоката;
  • - заява до суду;
  • - квитанція про оплату держмита.
Інструкція
1
Під час передачі коштів обов'язково візьміть з позичальника розписку. Бажано, щоб боргова розписка була написана власноручно позичальником - у разі його відмови або не бажання визнати розписку дійсною, будь-який експерт-почерковеда встановить авторство цього документа.Также в розписці обов'язково повинні бути вказані ПІБ позичальника і ваші, паспортні дані позичальника і ваші, адреси та контактні телефони, сума, яка береться в борг числом і прописом, і термін повернення позички.
2
Якщо позичальник пропонує яку-небудь заставу і цей варіант вас цілком влаштовує, внесіть відомості про нього в боргову розписку. Позичальник повинен власноручно підписати розписку і розшифрувати свій підпис.
3
У тому випадку, якщо термін повернення пройшов, а позичальник не повертає вам борг, нагадайте йому про це. Якщо він не відреагував, звертайтеся в суд .Якщо сума боргу не перевищує 50000 рублів можна звернутися у світовій суд. Якщо сума більша, звертайтеся до районного суд за місцем проживання позичальника.
4
Для звернення до суд потрібно написати у двох примірниках позовну заяву. У ньому докладно розпишіть всі обставини справи, коли, як, скільки і ким у вас було взято в борг. Будь-які додаткові докази за фактом позички також потрібно відобразити в заяві. Ваша заява має бути розгорнутим і докладним.
5
Щоб заяву було прийнято суд ом до діловодства оплатіть го суд арственную мито в будь ощадкасі. Це звичайний федеральний збір, на вирішення суд а на вашу користь це ніяк не вплине.
6
Здайте наступний пакет документів до районного суд за місцем знаходження позичальника: позовну заяву в двох примірниках, квитанцію про оплату держмита, боргову розписку та її копію.
7
Суд розгляне вашу заяву і винесе рішення. У разі якщо воно винесено на вашу користь, і після його вступу в законну силу можна звернутися за допомогою в його здійсненні в Службу суд ебних приставів.
Зверніть увагу
Краще, якщо ви не станете самостійно брати участь у процесі судочинства, а скористаєтеся послугами досвідченого адвоката, особливо в тому випадку, якщо сума боргу досить велика.
Корисна порада
Не варто надовго відкладати звернення до суду. За законом це можна зробити тільки протягом трьох років після закінчення терміну повернення боргу.