Як впоратися з погодками.

Існує вагоме думку, що мати погодок є вдалим варіантом для найкращого виховання дітей. Вони менш егоїстичні і жадібні, більш комунікабельні. Погодки захищають одне одного з раннього дитинства, дуже близькі один з одним. Вони менш злобно реагують на відібрання у них іграшки іншими дітьми. Крихітна різниця у віці дає дітям багато спільних інтересів і смаків, вони добре грають разом, прекрасно займаючи при цьому один одного.
Інструкція
1
У вихованні дітей-погодок одним з головних і необхідних моментів є приведення режиму дітей до однаковості. Намагайтеся створити такий розпорядок дня, при якому зручно буде всім. Якщо старша дитина захотів пограти, не варто постійно фиркати на нього. Спробуйте укласти молодшого на кухні або в іншій кімнаті.
2
Підготуйте малюка до народження братика чи сестрички як фізично (привчите спати окремо, обходитися без коляски), так і психологічно. Нерідко вже цілком самостійні діти при появі четвертого члена родини, починають «впадати в дитинство». Вони поводяться так, як і новонароджений, вимагаючи до себе багато вніманія.Не дорікайте дитини, просто спокійно поясніть, що він вже переріс цей вік. При проханнях що-небудь принести або подати, використовуйте займенник «мені», а не «йому» (братику або сестричці).
3
При вихованні дітей-погодок, особливо в перший час, просто необхідна стороння допомога. Але не слід повністю віддавати первістка на піклування нянькам або бабусям. Намагайтеся дарувати і йому увагу і любов. Нехай тато, бабусі також допомагають у вихованні молодшої дитини. В цей час ви зверніть свою увагу на старшого.
4
Під час прогулянки дуже важко встежити за обома дітьми. Тому постарайтеся до моменту народження малюка навчити старшого гуляти без коляски. Крім цього, дитина в півтора-два роки дуже рухливий, і над ним потрібен більш ретельний контроль. Потрібно вчасно підстрахуватися і підхопити убегающего не в покладене місце шибеника. Це зробити досить важко, коли стежити необхідно ще й за коляскою. Для вирішення цієї проблеми можна придбати для молодшого слінг.
5
Особливих клопотів доставляє зимова прогулянка. Щоб одна дитина, якого ви вже одягнули, не стояло і не парився в шубі, привчите старшого справлятися з гудзиками і взуттям самостійно. Тим більше в цьому віці у малюків розвивається звичка «я сам». Непогано б було придбати йому чоботи на липучках і одяг на кнопках.
6
Коли діти підростуть, не сприймайте старшої дитини за дорослого, адже він все одно ще маленький. Чи не пред'являйте до нього підвищених вимог, не розвивайте в ньому почуття нездорового суперництва або ревнощі. Іграшки, книжки, одяг купуйте малюкам одночасно.
7
не ізолюйте старшої дитини від молодшого. Дозвольте йому допомагати вам доглядати за ним або грати з карапузом. Більше розповідайте і пояснюйте дитині. Не варто відкидати звичні для вас двох ритуали. Якщо до народження другого малюка ви, укладаючи первістка спати, лягали поруч з ним і читали на ніч казки, продовжуйте цю справу. Спробуйте побудувати день так, щоб в цей час молодший не вимагав до себе вашої уваги.
8
Зазвичай у батьків погодок не існує проблем з вибором школи або дитячого садка. Віддавайте дітей в один освітній заклад, там їм обом потрібна буде підтримка один одного. Що ж стосується організації дозвілля, тут краще взяти до уваги індивідуальні побажання кожного.
9
Після двох років виховувати погодок стає набагато легше і простіше, ніж дітей з більшою різницею у віці. Вони відмінно організовують один одного, їм разом набагато цікавіше. Старший дитина почуватиметься реальним помічником у вихованні молодшого брата або сестрички. Це почуття відповідальності за ближнього принесе надалі йому тільки користь.
Корисна порада
Як бачите, виховувати дітей-погодок не так страшно, як здається на перший погляд. Це два щастя, які більше всього на світі хочуть від вас любові та уваги. Тому дивіться на життя оптимістичніше і даруйте їм те, чого заслуговує кожна дитина.