Як замінити патрон дриля. Як зняти патрон з електродрилі.

Стандартний набір інструментів, наявних практично в кожному будинку, включає в себе молоток, викрутку, плоскогубці і електродриль. Електро дрилі дуже надійні і вкрай рідко ламаються. Але від частого використання, деякі деталі дрилі зношуються. Однією з таких деталей є патрон. При зносі кулачків патрон а зафіксувати в ньому насадку або свердло стає неможливо. А значить, виникає необхідність у його заміні.
Вам знадобиться
  • лещата, молоток, пробійник, ключ для патрона, гайковий ключ
Інструкція
1
Виберіть патрон Патрони дрилі можна умовно розділити на ключові і швидкозажимні. У ключовому патрон е свердло затискається за допомогою ключа. Така форма кріплення свердла забезпечує більше зусилля затяжки. Якщо ви часто користуєтеся свердлами великого діаметру, має сенс зупинити свій вибір саме на цьому виді патрон а. Швидкозатискний патрон не вимагає спеціального ключа для установки і фіксації свердла. До його очевидних достоїнств відносяться простота заміни свердла і більша безпека. Якщо у вас виникає необхідність в частій заміні свердла або інших насадок, швидкозажимний патрон підійде вам больше.Следует пам'ятати, що патрон и дрилі можуть мати різну різьбу. Тому, щоб не помилитися при купівлі, необхідно запам'ятати інформацію про різьбленні, вибиту на старому патрон е.
2
Демонтуйте старий патрон Саме на цьому етапі, звичайно виникають найбільші проблеми. Крім того що патрон кріпиться на різьбленні шпинделем, він ще кріпиться гвинтовим стрижнем. Розтисніть кулачки патрон а і подивіться чи є там стрижень. Слід врахувати, що це стрижень має ліву різьбу. Отже, відвертати його треба за годинниковою стрілкою. Якщо болт сидить дуже глибоко, постукайте молотком по його голівці, використовуючи пробійник. Притримуйте патрон спеціальним ключем, щоб запобігти його обертання при обертанні шпинделя. Також, для цих же цілей, можна затиснути патрон в лещата з мідними або пластиковими «губками». Після того як ви вивернули болт, необхідно відгвинтити старий патрон. Якщо на шпинделі є зрізи під гайковий ключ, зафіксуйте його і зніміть патрон. Якщо зробити це ніяк не вдається, можна зняти кришку корпуса дрилі і зафіксувати шпиндель всередині дрилі .
3
Візьміть новий патрон. Надіньте його на шпиндель і затягніть ключем для патрон а.
4
Загорніть гвинтовий стрижень з лівосторонньої резьбой.Ваша дриль готова до роботи!
Зверніть увагу
При невмілої заміні патрона можна легко пошкодити дриль. Якщо ви не впевнені у своїх силах - краще звернутися в сервісну майстерню.
Корисна порада
Перед початком робіт не забудьте відключити дриль від мережі.