Як малювати сухий пастеллю.

Техніка пастелі з'явилася давно. Вона бере свій початок від малюнка м'якими матеріалами - сепією, вугіллям, сангиной. Цінний досвід початківці художники отримують, працюючи спочатку м'якими матеріалами.
Вам знадобиться
  • Набір сухої пастелі, пастельні олівці різної твердості, папір з яскраво вираженою фактурою або дрібна наждачний, оксамитова папір, ватні палички, паперові серветки, лак для волосся, паспарту.
Інструкція
1
Вчіться малювати, зображуючи прості предмети. Наприклад, яблуко. Почніть з контурного начерку, з визначення форми, розмірів і пропорцій. Нанесіть світлі і темні ділянки фону (великі зони покриваються бічною поверхнею пастельних крейди) залежно від освітлення, обраного вами.
2
Растушуйте зображення паперовими серветками, що не залазячи за краї колірних плям - кожен колір новим листочком серветки. Де потрібно, використовуйте ватяні палички.
3
Потім продовжуйте наносити додаткові шари, нарощуючи і посилюючи колірної діапазон. Пастельним олівцем темно-зеленого кольору намітьте майбутні краплі води. При малюванні пастеллю на папір часто осипаються кольорові частинки пігменту, які слід здувати, а не прати чим би то не було, щоб не розводити на малюнку бруд.
4
Пропрацюйте текстуру яблучної шкірки. Цього домагаються дрібними штрихами світло-сірого і темно-зеленого кольору пастельного олівця. Прорисуйте крапельки вологи, посилюючи бліки на яблуці, оживляючи росинки.
5
В останню чергу гостро-заточеним олівцем пройдіться по краю яблука, за його черешку. Де потрібно - виділіть краплі, додайте пігменту і розтушуйте місця, де видно сліди пальців, заретушує непотрібні мазки. Щоб робота збереглася якомога довше, покрийте її тонким шаром лаку для волосся, або помістіть в підготовлену заздалегідь рамку паспарту так, щоб скло не торкалося зображення. Ваше яблуко готове.
6
Тепер, коли ви відчули всі тонкощі і нюанси роботи сухий пастеллю на простих предметах, можна переходити і до більш складних композицій. Звичайно, не варто відразу брати в обидві руки по три пастельних мілка. Левітан і двома кольорами міг зобразити такі пронизливі емоції, таку прозорість повітря, що диву даєшся! Ну, на те він і великий майстер.
Зверніть увагу
Варто звернути увагу на те, що суха пастель від лаку темніє.
Корисна порада
Роботу, намальовану сухий пастеллю, можна покривати лаком для волосся в цілях збереження роботи. Під рукою під час роботи тримайте гладку паперову серветку, щоб не змащувати рісунок.Прі роботі пастеллю слід обмежувати кількість використовуваних крейди. Це дозволяє домагатися більшої цілісності роботи.