Як збільшити потужність відеокарти. Як підвищити продуктивність відеокарти.

Потужність практично будь-якої сучасної відеокарти можна збільшити. Справа в тому, що всі графічні адаптери випускаються із заводськими настройками, і щоб перестрахуватися, виробники не встановлюють частоту процесора і швидкість роботи пам'яті по максимуму. При стандартному охолодженні відеокарту можна розігнати на 10-15% без проблем. Якщо ж ви використовуєте додаткове охолодження, то потужність графічного адаптера можливо розігнати більш ніж на 20%. Це значно збільшить продуктивність плати у відеоіграх.
Вам знадобиться
  • - Комп'ютер;
  • - відеокарта ATI або nVidia;
  • - програмне забезпечення Catalyst Control Center для відеоплати ATI;
  • - програма RivaTuner для відеоплати nVidia
Інструкція
1
Якщо у вас відеокарта від ATI, для розгону вам потрібно встановити програмне забезпечення Catalyst Control Center. Воно повинно бути на диску з драйверами. Також завантажити цю програму можна з офіційного сайту компанії. Встановіть додаток, після чого перезавантажте комп'ютер.
2
Після перезавантаження ПК натисніть правою кнопкою мишки по порожньому місці на робочому столі і у виниклому контекстному меню виберіть Control Center. У вікні відзначте пункт «Додатково» і натисніть «Далі». З'явиться вікно з розширеними настройками програми. У лівому верхньому куті є стрілочка. Натисніть по ній лівою кнопкою мишки, після чого виберіть пункт ATI Overdrive. У виниклому вікні клікніть мишею по значку замку. Так ви розблоковуєте доступ до розгону параметрів відеокарти.
3
Тепер зверніть увагу на дві смужки. На них знаходяться повзунки. Пересуваючи ці повзунки, ви можете збільшити потужність відеокарти. Спочатку пересуньте верхній повзунок трохи вправо. Так ви збільшите швидкість процесора відеокарти. Після цього також пересуньте повзунок на нижній смужці. Таким способом ви збільшите швидкість роботи пам'яті відеокарти. Потім натисніть «Застосувати» і ОK. Потужність відеокарти збільшена. Якщо відеокарта працює нормально з такими параметрами, можете спробувати збільшити потужність ще небагато.
4
Якщо ви володар відеокарти nVidia, вам потрібна програма RivaTuner. Скачайте її і встановіть на комп'ютер. Запустіть програму. В головному меню буде написана модель вашої відеокарти. Поруч з назвою карти є стрілочка. Натисніть по ній і у виниклому меню виберіть «Низькорівневі системні настройки». З'явиться вікно з двома смугами. Пересуваючи повзунки вправо, ви збільшите потужність відеокарти. Процедура така ж, як і в попередньому випадку.
Корисна порада
На сьогоднішній день існують тільки дві компанії, які розробляють відеокарти. Це два світових монополіста: компанія nVidia і ATI.
Більшість відеокарт спочатку не працюють на межі потужності. Це обумовлено тим, що виробники роблять акцент на стабільність пристрою, а не на його продуктивність. Крім того, під час розгону відеоадаптера існує ризик пошкодження цього обладнання.
Вам знадобиться
  • - Riva Tuner;
  • - драйвери для відеокарти.
Інструкція
1
Почніть з поновлення драйвера для вашої відеокарти. Відвідайте сайт розробника цього пристрою. Відкрийте розділ завантажень або скористайтеся рядком пошуку. Знайдіть відповідне програмне забезпечення, необхідне для стабільної роботи відеоадаптера.
2
Завантажте інсталяційні файли програми Riva Tuner. Виконайте установку цієї утиліти. Варто відзначити, що вона може бути несумісна з деякими моделями відеокарт фірми Radeon. Приступите до налаштування параметрів роботи відеоадаптера.
3
Клацніть правою кнопкою миші по робочому столу. Виберіть пункт ADM Engine Control Center або «Панель управління Nvidia». Відкрийте вкладку «Параметри 3D-додатків». Вимкніть всі доступні функції, розташовані в даному меню. Даний метод приведе до втрати якості зображення, але значно збільшить продуктивність відеокарти.
4
Відкрийте програму Riva Tuner і виберіть вкладку "Головна". Натисніть кнопку «Налаштувати» і перейдіть в меню «Параметри драйвера». Поставте галочку навпроти функції «Включити розгін на рівні драйвера». У розгорнулося вікні виберіть пункт «3D-режим».
5
Після відкриття нового меню змініть положення повзунків в пунктах «Частота пам'яті» і «Частота ядра». Підвищуйте частоти на 20-30 МГц, щоб не пошкодити відеоадаптер.
6
Для застосування змін натисніть кнопку «Зберегти». Переконайтеся в тому, що відеокарта працює без збоїв в заданому режимі. Активуйте функцію «Завантажувати настройки з Windows».
7
Натисніть кнопку «Застосувати» і вийдіть з утиліти Riva Tuner. Виконайте перезавантаження комп'ютера. Перевірте якість роботи відеокарти, запустивши підходяще 3D-додаток. Також уточнити продуктивність пристрою можна за допомогою програми 3D Marks.