Як відформувати ковзани. Як правильно відформувати хокейні ковзани.

Час прив'язаних до валянків полозів, гордо іменувалися ковзанами, давно минув. Нові технології активно використовуються в усіх видах спорту. Удосконалюється не тільки майстерність спортсменів, але і їх спорядження. Зокрема, завдяки такій технології, як термоформовка, значно скоротився час, необхідний спортсмену на обкатку нових ковзанів.
Вам знадобиться
  • - ковзани з технологій термоформовки;
  • - конвекційна піч або фен з можливістю підтримки температури на рівні 80-90 градусів Цельсія;
  • - послуги майстра по термоформовке.
Інструкція
1
Перш за все, слід зазначити, що далеко не всі сучасні моделі ковзанів можна піддавати термоформування. Уважно ознайомтеся з рекомендаціями виробника. Якщо ви не знайшли відповідну відмітку на коробці (наприклад, Heat Moldable Fit System), можна звернутися на сайт виробника. Краще не покладатися на думку продавців в магазині або мами Оленки з сусіднього під'їзду.
2
Термоформовка не допоможе збільшити або зменшити простір усередині черевика. Вона здатна його лише змінити. Наприклад, черевик тисне на виступаючу кісточку на ступні, після того як ковзани "погріють", можливо, почуття незручності зникне. Черевик підлаштується саме під вашу ногу з урахуванням особливостей її форми.
3
Більшість виробників ковзанів сходиться в думці, що навіть при дотриманні всіх умов правильної термоформовки, дана процедура може проводиться не більше 5 раз. Інакше черевик втратить необхідну жорсткість, а це загрожує серйозними травмами на льоду.
4
термоформування черевик ковзанів являє собою нетривалий (3-5 хвилин) рівномірне прогрівання в спеціальній конвекционной печі при постійній температурі 80-90 градусів Цельсія. Деякі майстри для нагріву використовують промислові фени. За цей час внутрішній шар черевика, що складається зі спеціального гелю, розм'якшується. У міру остигання він знову стає досить твердим, щоб зберегти задану форму.
5
Після того як майстер нагрів черевики в спеціальній печі або феном, обережно одягніть їх на ноги і зашнуруйте, як зазвичай робите для тренування на льоду. Будьте обережні - гачки для фіксації шнурків можуть бути дуже гарячими. Щоб уникнути опіку, також не рекомендується одягати розігріті ковзани на голі ноги. Сядьте і почекайте, поки ковзани не застигнуть і приймуть форму ваших ніг. Деякі майстри рекомендують в цей час стояти на ковзанах. Дуже важливо не ворушити ногою в той час, поки гель остигає. Інакше термоформовка може виявитися невдалою, ви не отримаєте очікуваного результату.
6
В принципі, якщо у вас є технічна можливість витримати всі умови по нагріванню черевик, ви можете спробувати зробити термоформовки самостійно. Але все ж краще звернутися до професіоналів, т.к. при нерівномірному нагріванні або надміру високій температурі черевик може побут зіпсований. А цей випадок не може бути визнаний гарантійним.