Як виростити гриби на дачі.

Любителі грибів, напевно, задавали собі питання "як виростити на своїй дачній ділянці підосичники, білі, грузді, лисички". Складність у тому, що такі гриби ростуть тільки в симбіозі з живими лісовими деревами. Саме тому головна умова в цій справі - наявність на вашій ділянці хоча б декількох берізок, осик або сосен. Але якщо ви все-таки задалися такою метою, здійснити її цілком реально.
Інструкція
1
Щоб виростити, наприклад, підберезники, закопайте біля коріння дерев дрібно порізані молоді гриби . У них містяться спори міцелію, який здатний проникнути в корені сосни або берези. Такий варіант підходить і для вирощування білих грибів.
2
Розсипте в дощову погоду шматочки молодих лісових грибів і прикрийте їх торішнім листям. Регулярно зволожуйте грунт, і перший урожай ви зможете зібрати вже на наступний рік.
3
Інший варіант вирощування лісових грибів - використання спор. Полийте грунт навколо дорослих дерев суспензією з перемелених перестиглих грибів з додаванням по 1 ст. ложки желатину і борошна. Спори проростуть і створять мікоризу тільки в наступному сезоні, а плодоносити будуть через 2-3 роки.
4
У разі якщо у вас на ділянці не ростуть дерева, пересадите їх з лісу (не менше трьох) разом з грибницею. Урожай в цьому випадку ви дочекаєтеся тільки через кілька років. Цей варіант є досить трудомістким, оскільки пересаджене молоде дерево вимагає догляду.
5
Не менш популярним способом є перенесення з лісу який-небудь прогнилої чурки або старого дерева, яку можна використовувати для вирощування грибів. Просто виконайте в них невеликий отвір і покладіть туди міцелій. Регулярно поливайте. Найголовніше, враховуйте, що якщо ви берете міцелій з-під берези, то і укладати його потрібно під березу, а не під сосну або яблуню.
6
Якщо ви вирішили всерйоз зайнятися вирощуванням грибів і регулярно збирати урожай, самим підходящим варіантом буде закупівля якісного міцелію в спеціалізованих магазинах. Цей варіант також підходить в тому випадку, якщо у вас немає можливості пересадити собі на ділянку дерева (недостатньо місця).
7
Для початку виберіть необхідне приміщення - це може бути підвал або невеликий сарай. Змішайте міцелій з субстратом (тирса або солома) і помістіть в поліетиленовий мішок з отворами. Через ці дірки і будуть рости гриби . Для нормально росту необхідна температура + 21 градус. Перші сходи ви можете побачити вже через 2-3 тижні. Потім перенесіть їх в добре освітлене місце з температурою +15 градусів. Своїх остаточних розмірів гриби досягнутий вже через тиждень. Далі всі дії повторюються.
Зверніть увагу
Вирощуємо гливи, трюфеля білі та інші гриби на дачі своїми руками. Існує безліч їстівних грибів. Харчове значення грибів величезне. В даний час населення земної кулі щорічно споживає близько 6 мільйонів тонн грибів. З них в лісах збирається тільки 0,7 млн т, решта вирощені на грибівницьких фермах, дачах і на присадибних ділянках.
Корисна порада
Вирощуємо гриби на дачі. Гриби - це один з унікальних продуктів. Ми вживаємо в їжу гриби і страви з них не так часто. Адже спробувати їх на смак можна лише кілька разів на рік, оскільки ростуть вони, починаючи з квітня по жовтень, якщо ви, звичайно, не харчуєтеся виключно грибами або не працюєте на підприємстві з їх виробництва. Вирощування грибів на дачі - досить цікаве заняття.